ORGANIZACJE, KTÓRE POMAGAJĄ RODZINIE

0
1015
rodzina

W dzisiejszych czasach możemy liczyć na pomoc, jeśli mam jakieś problemy od wielu organizacji, zarówno państwowych jak i światowych. Często również można uzyskać taką pomoc dzwoniąc anonimowo na infolinię różnych organizacji czy też fundacji.

Przeczytaj też: http://www.wime-art.pl/organizacje-wspierajace-rodzine/

Główną rolę w pomocy rodziną odgrywają przede wszystkim ośrodki pomocy społecznej. To do nich najpierw zgłaszają się właśnie zrozpaczone matki czy dzieci wymagające pomocy socjalnej. Mają one na celu wsparcie rodziny w bardzo trudnych momentach, właśnie wtedy kiedy ta pomoc jest im szczególnie potrzebna.

Można uzyskać w takim ośrodku pomoc finansową np. zasiłki czy świadczenia na dzieci lub dach nad głową, gdy np. rodzina z różnych powodów straciła dach nad głową i nie ma gdzie mieszkać. Warto wtedy skorzystać z pomocy takich miejsc, gdy nie mamy się dokąd udać z rodziną i grozi nam na przykład eksmisja.

Do dyspozycji rodzin wymagających pomocy są też Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie. Można się do nich zgłosić, gdy na przykład nie radzimy sobie z wychowaniem naszych dzieci i potrzebujemy pomocy np. ze strony psychologa. Takie Powiatowe Centrum na pewno pomoże nam uporać się z problemami wychowawczymi, ponieważ ta organizacja publiczna zajmuję się szerokim spectrum z zakresu pomocy rodzinie. Pokrywają też koszty utrzymania dzieci, gdy na przykład nie stać nas, aby kupić dzieciom nowe buty na zimę czy wyprawkę do szkoły na nowy rok szkolny. Warto się wtedy zwrócić do nich po pomoc, a na pewno uzyskamy jakieś świadczenia dla naszej rodziny.

Kolejną organizacją w naszym Państwie są placówki opiekuńczo-wychowacze, które mają również na celu pomoc w trudnościach w wychowaniu dzieci.

Można się wtedy też dodatkowo wspomóc i udać się do poradni psychologiczno-pedagogicznych , które również mają na celu pomoc w rozwiązaniu trudności związanych z wychowaniem naszych dzieci. Mają one na celu przede wszystkim dobro rodziny i pomoc w rozwiązaniu problemów, z z którymi przyszliśmy do danej placówki.

Na pewno możemy liczyć na ich pomoc i wsparcie, dlatego warto udać się do takich miejsc, gdy nie możemy sobie już sami poradzić z jakimś problemem.

Warto zobaczyć: http://www.modny-styl.pl/czym-jest-szczesliwa-rodzina-w-dzisiejszych-czasach/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ