Cienie pod oczami – kiedy są powodem do niepokoju

0
1279
cienie
fot. pixabay.com

Cienie pod oczami zazwyczaj kojarzą nam się z zarwaną nocką. I faktycznie, jeśli poprzedniego wieczora położyliśmy się późno lub często się przebudzaliśmy, rankiem uwidacznia się to na naszej twarzy w postaci podkrążonych oczu. Wystarczy krem lub inne domowe sposoby, aby cienie stały się mniej widoczne. Szybko zresztą znikają, jeśli damy organizmowi odpocząć tyle, ile tego potrzebuje. Zdarza się jednak, że sińce nie znikają od dłuższego czasu. Może to świadczyć o poważniejszym schorzeniu. 

zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/cienie-oczami-objawem-jakich-schorzen-moga-byc-since-oczami/

Kiedy pojawiają się cienie pod oczami?

Cienie pod oczami najczęściej są wynikiem niedoborów snu. Wiąże się to również z trybem życia, jaki prowadzimy.  W dzisiejszych czasach nasze życie stało się bardziej intensywne. W pracy spotyka nas dużo stresów, jesteśmy przeciążeni obowiązkami. To wszystko odbija się na jakości naszego snu. Nic więc dziwnego, że czasem o poranku niemile zaskoczymy się podkrążonymi oczami. Podkrążone oczy to również skutek stosowania używek jak papierosy czy alkohol. Mogą je powodować również niektóre leki. 

Jeśli cienie pod oczami pojawiają się często bądź nie znikają przez dłuższy czas warto wykonać podstawowe badania i skonsultować się z lekarzem specjalistą. Powinno nas to zaniepokoić zwłaszcza wtedy, gdy towarzysza temu inne objawy jak częstomocz, bóle głowy, omdlenia. 

Podkrążone oczy zdarzają się w przebiegu takich chorób jak niedoczynność tarczycy, odwodnienie i niedożywienie, anemia, atopowe zapalenie skóry , cukrzyca, choroby nerek , wątroby, śledziony, choroby pasożytnicze. 

Sposoby na podkrążone oczy 

Sińce pod oczami można zamaskować korektorem i pudrem. Pamiętajmy jednak, aby nie nakładać zbyt dużej ilości, ponieważ pod wpływem mrugania duża ilośc kosmetyku zgromadzi się w zagłębieniach i zmarszczkach wokół oczu potęgując efekt zmęczonej cery. 

Doskonale sprawdzają się chłodne okłady. Możemy skorzystać z gotowych żelowych okładów, które schładza się w lodówce. Jeśli nie mamy takich pod ręką, możemy włożyć metalowe łyżki na kilka minut do zamrażarki, a potem przyłożyć na oczy. 

Przeczytaj też: http://www.modny-styl.pl/dna-moczanowa/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ