Na jakie gry czekamy obecnie najbardziej?

0
1016
Na jakie gry czekamy obecnie najbardziej

Niepewna sytuacja na świecie doprowadziła do sytuacji, w której wiele premier gier zostało przesuniętych, zwłaszcza wśród tytułów AAA. Z drugiej strony, teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebna jest wielu osobom emocjonująca, czasochłonna rozrywka, która nie wymaga wychodzenia z domu.

Dlatego też wielu graczy, pomiędzy ogrywaniem już dostępnych pozycji, czeka z niecierpliwością na kolejne premiery, zarówno te opóźnione, jak i te, które póki co według zapewnień producentów są niezagrożone. W takim razie na jakie gry czekamy obecnie najbardziej?

Cyberpunk 2077

Nie bez powodu CD Projekt RED jest nie tylko najbardziej wartościową spółką w Polsce, ale też najbardziej wartościowym studiem w całej Europie (niedawno prześcignął pod względem wartości francuski Ubisoft, znany m.in. z serii Assassin’s Creed). Gry tego producenta cieszą się ogromną popularnością – zarówno te, które już wyszły, jak i te, na które dopiero czekamy.

Chodzi tutaj oczywiście przede wszystkim o Cyberpunka 2077, czyli grę, która ma potencjał, aby stać się grą roku 2020. CD Projekt twierdzi, że raz już przełożona premiera, która według aktualnych informacji ma mieć miejsce we wrześniu tego roku, nie jest zagrożona (więcej na ten temat można przeczytać tutaj: https://techpolska.pl/cyberpunk-2077-nie-zostanie-opozniony/), ale sytuacja może się oczywiście zmienić.

Cyberpunk 2077 zapowiada się wyśmienicie pod każdym względem – grafika imponuje, gameplay zaciekawia, opcje personalizacji postaci ekscytują, swoje robi także obecność wśród aktorów głosowych popularnego Keanu Reevesa. Czy polskiemu studiu uda się spełnić bardzo wysokie oczekiwania graczy? Ciężko powiedzieć, natomiast sam CD Projekt ewidentnie ma taką nadzieję, biorąc pod uwagę, że prognozuje 30 milionów sprzedanych egzemplarzy.

The Last of Us II

The Last of Us jest przez niektórych uznawane za jedną z lepszych, jeśli nie najlepszą grą ostatniej dekady. Ten tytuł wydany ekskluzywnie na konsole od Sony chwalony jest za ciekawe postacie, wciągającą fabułę i świeże podejście do nieco wyświechtanej, często poruszanej w mało kreatywny sposób tematyki zombie.

Premiera drugiej części miała mieć miejsce w maju 2020 roku, a ostatecznie przesunięto ją o niemal miesiąc. Czy rzeczywiście tytuł uda się wydać na czas, nie wiadomo, ale wszystko na to wskazuje. Niestety, twórców tytułu spotkało w ostatnim czasie sporo nieszczęść, fabuła gry została bowiem ujawniona w Internecie. Tak czy inaczej, legiony fanów wciąż czekają na jej premierę, aby przeżyć historię dorosłej już Ellie na własnej skórze.

Watch Dogs: Legion

Nowa odsłona z serii Watch Dogs to kolejny tytuł, którego premiera została przesunięta – póki co nie wiadomo dokładnie na kiedy, aczkolwiek prawdopodobnie będzie ona miała miejsce jeszcze w 2020 roku. Chociaż seria nie zaczęła najlepiej (pierwsze Watch Dogs było co najwyżej przeciętne), to jej druga część zdołała zjednać sobie wielu fanów i sprawiła, że sporo osób z niecierpliwością oczekuje na kolejną odsłonę.

Assassin’s Creed Valhalla

AC Unity, a także Syndicate zrobiły wiele złego dla reputacji legendarnej serii gier Ubisoftu. Z tego względu przyzwoite Origins przeszło nieco bez echa. Z lepszym przyjęciem spotkało się całkiem niezłe Odyssey, co spowodowało, że reakcja na ogłoszenie kolejnej części, Asssassin’s Creed Valhalla, była znacznie bardziej pozytywna. Świat wikingów to niewątpliwie ciekawy wybór na lokalizację kolejnej odsłony – miejmy nadzieję, że będzie ona dopracowana i wprowadzi nowe mechaniki czy pomysły, tak, aby odświeżyć nieco wizerunek serii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ