Dieta paleo – co warto wiedzieć?

0
1012
Dieta paleo

Dieta Paleo cieszy się bardzo dużym uznaniem na rynku. Jest ona jednym z rozwiązań, jakie wybieramy podczas stosowania diety pudełkowej. Czym wyróżnia się taka opcja? Jakie zalety ma Paleo? Czy warto postawić na takie rozwiązanie?

Cechy diety Paleo

W diecie Paleo podstawę stanowią:

  • jaja,
  • ryby,
  • mięso,
  • owoce i warzywa,
  • orzechy,
  • pestki i nasiona.

Są to wyroby w małym stopniu przetworzone, co jest ogromnym atutem. Okazuje się, że Paleo uwzględnia wszelkie składniki, do jakich przypuszczalnie ludzie mieli dostęp w okresie paleolitu. Te wyroby pozwoliły przeżyć nawet w trudnych warunkach, zachowują zdrowie i podtrzymując gatunek. Chodzi tutaj głównie o posiłki białkowe i tłuszczowe, jakie bazują na mniejszej liczbie węglowodanów. Nie zapominajmy o tym, że taka opcja daje wiele smacznych kompozycji, jakie są łatwo przyswajalne przez ludzki organizm. W tym wypadku na pierwszym miejscy jest stawiana dobra jakość produktów. Niestety w dzisiejszych czasach mamy do czynienia często z obniżeniem wartości spożywczych, przez co sięgamy po żywność przetworzoną. Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z cateringu Paleo, jaki zniweluje chęć sięgania po przekąski.

Kiedy skorzystać z Paleo?

Warto podkreślić, że dieta Paleo ma określone cele. Przede wszystkim pozwala zmniejszyć wpływ pokarmu na poziom glukozy we krwi. Można z powodzeniem kontrolować ilość soli w diecie i ograniczyć produkty pszenne typu pieczywo,, makarony, mąki i kasze. To z kolei sprawi, że pozbędziemy się nadmiaru wody podskórnej, jaka często gromadzi się w organizmie. Kolejnym plusem jest poprawa pracy układu pokarmowego i trawiennego.

Dieta Paleo to dobra opcja dla każdego, kto cierpi na choroby autoimmunologiczne (np. cukrzyca). Skorzystają z niej osoby z problemami skórnymi, co wpłynie na eliminację alergenów. Odpowiednie dobranie kaloryczności pozwoli zredukować tkankę tłuszczową, dlatego Paleo jest wybierane przez osoby pragnące zrzucić dodatkowe kilogramy. Jeśli chodzi o sportowców, warto mieć na uwadze fakt, że w takiej diecie węglowodany nie są na wysokim poziomie.

Po dietę Paleo sięgają osoby, które chcą postawić na dobry profil makroskładników, strategicznie dodając do żywności węglowodany po treningu. Najważniejsze jest to, aby obserwować swój organizm, samopoczucie i reakcję na dane składniki pokarmowe. Pudełkowa  diera pozwala zaoszczędzić czas i daje wygodę każdego dnia. Aktualnie sięgają po nie wszyscy Ci, którzy nie mają czasu gotować i pragną zadbać o zdrowy styl życia. Catering dietetyczny ma wiele zalet, jakie warto docenić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ