Dieta w proszku – warta uwagi?

0
1404
dieta Allevo

Co powinieneś wiedzieć o proszkowej diecie

Dla wielu z nas wizja odżywiania się tylko produktami przygotowanymi z proszku wydaje się nie do zniesienia. Według niektórych korzystanie ze sproszkowanego pożywienia to doskonały sposób na przeskoczenie czasochłonnego i nużącego przygotowywania potraw. A gdyby tak połączyć „dietę w proszku” z utratą masy ciała?

Co to jest dieta Allevo?

Za tajemniczą nazwą kryje się nowa, intrygująca metoda na walkę ze zbędnymi kilogramami. W Polsce być może lepiej znana jako dieta Allewo. Zachęca potencjalnych klientów nieskomplikowanymi regułami i nie wymaga długich poszukiwań trudno dostępnych produktów. Najbardziej charakterystyczne dla diety Allevo jest spożywanie niskokalorycznych posiłków przygotowanych z proszku. Metoda stosowana w diecie Allevo wzbudza mieszane uczucia, lecz zdaje się mieć więcej i więcej zwolenników. Niektórym, w szególności lepiej obeznanym w temacie odchudzania, dieta Allevo może przypominać dietę Cambridge, również opierającą się na sproszkowanych potrawach, jednak zdecydowanie bardziej skomplikowaną pod względem zasad.

Czy dieta Allevo jest odpowiednia dla każdego?

Dieta Allevo jest skierowana głównie do osób otyłych, ważących zdecydowanie za dużo oraz dla oczekujących jak najszybszych efektów. Możemy spodziewać się utraty nawet kilku kilogramów na tydzień, ale pamiętajmy, że tempo chudnięcia to oczywiście kwestia indywidualna. Ważne jest, aby nie pozwalać sobie na najmniejsze nawet „grzeszki”, które mogą spowolnić, a w najgorszym przypadku skazać na porażkę cały plan odchudzania. Każdy posiłek z osobna jest przemyślany i dopracowany, dlatego nie musimy martwić się o to, że pominięto jakiekolwiek ważne składniki diety.

Nie wolno zapominać o tym, że dieta Allevo nie należy do najłatwiejszych. Konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwość i siłę woli. Jeżeli mamy choćby najmniejsze wątpliwości, powinniśmy poszukać innej metody na walkę z kilogramami. Niska kaloryczność posiłków może być groźna dla osób podatnych na osłabienia czy zawroty głowy. Rekomendowane jest unikanie wysiłku fizycznego i przepracowywanie się, gdyż te czynniki mogłyby doprowadzić do pogorszenia się samopoczucia. Szczególnie na początku należy zwracać uwagę na sygnały wysyłane przez nasz organizm (na przykład zmęczenie, trudności w skoncentrowaniu się czy zaburzenia równowagi). Jeśli pojawią się niepokojące objawy, najlepiej zakończyć dietę i udać się do lekarza, by uniknąć uszczerbku na zdrowiu.

dieta AllevoJakie są założenia diety Allevo?

Według diety Allevo spożywa się przynajmniej trzy, maksymalnie pięć dań sproszkowanych dziennie. Nie musimy się martwić o niedobory białka, tłuszczy lub innych makroskładników w diecie, gdyż posiłki są precyzyjnie dopracowane. Zniechęcać może ilość energii, jaką dostarczamy organizmowi. Zwykle nie przekracza ona sześciuset kalorii. Drastyczna zmiana sposobu odżywiania i mała kaloryczność posiłków zmuszają organizm do spalania tkanki tłuszczowej w celu uzyskania niezbędnej energii. Dzięki temu szybko zauważamy efekty odchudzania zarówno w lustrze, jak i na wadze. Plan odchudzania składa się z trzech etapów.

Jak przebiega dieta Allevo?

  • Etap pierwszy – trwa czternaście dni i wymaga od nas odżywiania się wyłącznie produktami z proszku. Jak można się domyślić, nagła zmiania sposobu żywienia nie należy do łatwych i przyjemnych zadań. Oprócz postaci pokarmu zmieniamy także to, ile energii dostarczamy organizmowi. To, jak często w ciągu dnia spożywamy sproszkowane posiłki, zależy głównie od płci. Panowie jedzą do sześciu potraw w proszku dziennie, a panie o jedną mniej.
  • Etap utraty wagi – w tej fazie można zacząć lekkie ćwiczenia, jednak nadal musimy uważać na zbędne przemęczenie i unikamy wymagających i treningów, na nie czas przyjdzie później. Poza aktywnością fizyczną inaczej wygląda także odżywianie się. Zmniejszona zostaje ilość dań w proszku (do maksymalnie 3). Zamiast tych brakujących posiłków sami przygotowujemy dwie lub trzy potrawy według „uszytego na miarę” jadłospisu. Jesteśmy coraz bliżej celu, ale nadal musimy omijać szerokim łukiem wszelkie pokusy, takie jak słodkości, przekąski i tym podobne.
  • Etap stabilizacji – na tym etapie możemy pozwolić sobie na intensywniejsze treningi. Staramy się aktywnie spędzać wolny czas. Od teraz wszystkie nasze potrawy przygotowujemy samodzielnie, lecz zalecane jest traktować jeden dzień w tygodniu jak etap pierwszy diety Allevo, czyli zastąpić posiłki tego dnia sproszkowanymi daniami. Ma to uchronić nas przed efektem jojo i ustabilizować efekty.

Czy dieta Allevo jest warta swojej ceny?

Ze względu na szybkie i łatwo zauważalne efekty, dieta Allevo cieszy się dobrą opinią. Najdrobniejsze sukcesy na początku z pewnością wynagrodzą konieczność przestawienia się na jedzenie w proszku. Mimo wszystko, dla własnego zdrowia, nie podejmuj decyzji o przejściu na dietę Allevo samodzielnie. Przedyskutuj to ze swoim lekarzem. Być może najmniejsze kłopoty ze zdrowiem znacznie się nasilą po drastycznej zmianie sposobu żywienia. Przemyśl też, czy będziesz w stanie w tak dużym stopniu ograniczyć energię dostarczaną organizmowi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ