Jak zorganizować swoją garderobę?

0
1731

Każda kobieta choć raz w życiu była w sytuacji, kiedy stała przed pełną szafą i najzwyczajniej w świecie nie miała co na siebie włożyć…

Jak zorganizować swoją garderobę i tym samym ułatwić sobie życie? Oto garść praktycznych porad.

Wielka szafa. Wielkie sprzątanie…

Pierwszym krokiem powinny być wielkie porządki. Powinnyśmy wyjąć wszystkie ubrania z szaf i półek. Następnym krokiem jest zdecydowana selekcja. Ciuch dzielimy na trzy podstawowe grupy. 

1. Rzeczy, które nosimy.

2. Rzeczy, których nie nosimy (Ubrania, których nie miałyśmy na sobie przez ostatnie dwa lata. Do tej grupy nie zaliczają się stroje wieczorowe, odzież sezonowa.)

3. Rzeczy zniszczone.

Zniszczone ubrania powinny od razu wylądować w worku na śmieci. Nie ma co bawić się w sentymenty. Taka zdezelowana odzież tylko zajmuje nam miejsce w garderobie i utrudnia utrzymanie porządku. Pewien kłopot możemy mieć z rzeczami nie nie noszonymi. Biznesowe marynarki, kwieciste sukienki, swetry z golfem… Wszystko w nie naszym stylu, a jednak jakoś żal wyrzucić.

W tym przypadku możemy niepotrzebne ubrania oddać innym osobom. Rodzinie, przyjaciółkom czy potrzebującym. Jeśli mamy więcej cierpliwości, to wystawmy je na aukcjach internetowych. Dzięki temu uda nam się odzyskać część pieniędzy wydanych na nietrafione zakupy.

Mądre zakupy

Gdy pozbędziemy się zbędnych ubrań, to może okazać się że nasza szafa stała się żałośnie uboga. Nie ma w tym nic złego. Zdecydowanie lepiej mieć kilkanaście rzeczy, które nosimy, niż mieć stos ubrań nie pasujących do niczego.

To jest ten czas kiedy możemy wybrać się na zakupy. Zanim udamy się do centrum handlowego warto zrobić dokładną listę zakupów. Dzięki temu nie popełnimy poprzednich błędów. Pamiętajmy, że nie musimy mieć szafy, która się nie domyka z nadmiaru ubrań. Zdecydowanie lepiej postawić na jakość. Wybierajmy odzież uszytą z dobrych tkanin. Taką która będzie pasowała do naszego stylu. Pomoże ukryć mankamenty naszej sylwetki, a podkreślą nasze atuty.

Garderoba w pigułce

Systematyczna selekcja ubrań jest trudna, zwłaszcza na początku. Ale dzięki niej uzyskamy kompaktową garderobę. Wszystkie nasze ubrania będą do siebie doskonale pasować, a my zawsze będziemy wiedziały co na siebie włożyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ