Pompy ciepła w pigułce

0
263
Pompy ciepła w pigułce

Założę się, że jeśli jesteś właścicielem domu jednorodzinnego, to nieraz przeszła Ci przez głowę myśl, aby zainstalować u siebie panele fotowoltaiczne, studnię głębinową, albo pompę ciepła. Ten tekst będzie głównie o tym ostatnim wymienionym urządzeniu: pompa ciepła. Jak ona działa? Ile kosztuje? Jaką dokładnie wybrać? Która firma produkuje najlepsze pompy ciepła? Przeczytaj poniższy tekst, a wszystkiego się dowiesz!

Najbardziej ekologiczny sposób na ogrzewanie domu

Tak w wielkim skrócie można opisać pompy ciepła. Wykorzystują one jedynie odnawialne źródła energii: z wody (wodne pompy ciepła), z powietrza (powietrzne pompy ciepła) lub z gruntu (gruntowe pompy ciepła). Nie przyczyniają się do powstawania wszędobylskiego smogu. Nie kopcą, nie powodują powstawania smrodu, nie zanieczyszczają. Przy tych wszystkich zaletach trzeba także wspomnieć o tym, iż są w pełni bezpieczne w użytkowaniu – ryzyko jakiegokolwiek wybuchu czy też powstania pożaru jest zerowe. Same plusy! Razem z panelami fotowoltaicznymi oraz studnią głębinową sprawiają, że gospodarstwo domowe staje się niemal całkowicie samowystarczalne. Czy są jakieś minusy?

Koszty

Pompy ciepła, podobnie zresztą jak inne wymienione wyżej eko – przyjazne urządzenia, nie należą do najtańszych. Chcąc sprawić sobie pompę ciepła przygotuj się na wydatek w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Znając całkowity koszt szybko będziesz w stanie policzyć, po jakim czasie zwróci Ci się cała ta inwestycja. Ponadto, możesz skorzystać z:

  • różnego rodzaju dofinansowań. Wystarczy, że poczytasz o tym w Internecie lub zasięgniesz rady kogoś obytego w tym temacie, np. osoby będące przedstawicielami dobrych firm oferujących pompy ciepła (mam namiar na takie miejsce – u dołu tekstu się nim z Tobą podzielę);
  • niskoprocentowych kredytów z programów “Czyste Powietrze” albo “Moje Ciepło”.

Jakie firmy produkują najlepsze pompy ciepła?

Jak już inwestować tyle pieniędzy, to w coś, co jest najlepsze, prawda? Ja ze swojej strony polecam Ci pompy ciepła następujących marek:

  • Daikin – w jej ofercie znajdziesz bardzo szeroki wachlarz dostępnych pomp ciepła. Każdy znajdzie coś dla siebie;
  • Galmet – producent bardzo znany na rynku pomp ciepła. Można śmiało powiedzieć, że jest to marka wiodąca w tej branży;
  • Panasonic – z całą pewnością znasz już tę markę i wiesz, że produkuje sprzęty naprawdę wysokiej jakości. Bazuje na najnowocześniejszych technologiach, wyznacza trendy;
  • Ferroli – dobra jakość za przystępne pieniądze.

Inne ekologiczne rozwiązania

Pompy ciepła to tylko jeden ze sposobów umożliwiających ekologiczne pobieranie energii i przekształcanie jej w ciepło. Nieco mniej popularne, a również godne uwagi, są np. kotły soniczne. Jeśli leży Ci na sercu dobro naszej planety, to przesiądź się na rower albo zainwestuj w auto napędzane energią elektryczną. Martwi Cię to, że w Polsce jest mało stacji ładujących? Zaopatrz się zatem w swoją własną – wystarczy, że podłączysz samochód na noc, a rano pojazd będzie w pełni naładowany gotowy do jazdy. Nasze pokolenie może naprawdę wiele zdziałać, aby świat stał się lepszym miejscem dla nas i w przyszłości dla naszych dzieci. Wystarczy jedynie zasięgnąć wiedzy i zainwestować nieco gotówki. Zajrzyj na stronę pomorskaenergiaeko.pl, gdzie dowiesz się więcej nie tylko na temat pomp ciepła, ale także innych super-eko rozwiązaniach. Wszystko zostało tam czytelnie i przejrzyście wyjaśnione. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości – nie krępuj się nawiązać kontaktu z przedstawicielem tej firmy. To nic nie kosztuje!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ