Zielarstwo na przeziębienie.

0
1258

Od dawien dawna ludzkość szukała lekarstw na przeróżne choroby pośród roślin. Zielarstwo jeszcze do niedawna było bardzo popularne, ale ostatnimi czasy zdecydowanie prym w leczeniu ludzi wiodą firmy farmaceutyczne, które również czerpią garściami z pożytecznych zastosowań wielu roślin. Przykładem takiej popularnej, rosnącej niemal wszędzie roślinki może być babka płesznik – właściwości lecznicze i zastosowanie jej jest bardzo szerokie, a sama babka często jest w składzie wielu lekarstw i syropów uodparniających.
Niewydolność serca – objawy i sposoby leczenia także można oprzeć na leczeniu niekonwencjonalnym z zastosowaniem ziół oraz składników odżywczych jakimi są kwasy (np. omega 3) czy inne produkty pochodzenia naturalnego. Oczywiście nie zawsze taka terapia wystarczy dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy skorzystać z wiedzy lekarskiej i osiągnięć medycyny.
W takim razie kiedy bezpiecznie jest sięgnąć po naturalne syropy, napary i wywary? Bardzo dobrym pomysłem okazuje się leczenie ziołami przeziębień oraz uodparnianie organizmu w okresach jesienno-zimowych, w których jesteśmy bardziej podatni na choroby. Jednak pamiętajmy, że nie każdemu możemy przeprowadzić naturalną kurację. Przykładem może być kaszel u niemowlaka – sposoby na suchy i mokry kaszel znacznie lepiej zna lekarz rodzinny niż jakbyśmy sami mieli dobierać odpowiednie napary dziecku. Tu istnieje też zagrożenie, że tak na prawdę źle zdiagnozowaliśmy chorobę u niemowlęcia dlatego zdecydowanie bezpieczniej jest udać się do lekarza.

http://www.journalofecologyandhealth.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ