Klamry na wrastające paznokcie

0
1188

Wrastający paznokieć to częsty problem, który może sprawić sporo bólu. Niesie ze sobą ryzyko infekcji i długotrwałego leczenia, ale obecnie są sposoby, aby temu zaradzić. W aptekach dostępne są np. leki na bazie ziół, które mają za zadanie zmiękczyć naskórek i zdezynfekować bolące miejsce. Oprócz sposobów chemicznych, istnieją także mechaniczne jak np. rurki lub klamry na wrastające paznokcie. Klamry takie przyklejane są do paznokcia i noszone codziennie, także w obuwiu. Jest to łatwy w aplikacji i bardzo skuteczny sposób na deformację płytki.

Papryka słodka i ostra – właściwości odżywcze i zdrowotne
Mielona papryka to jedna z najczęściej używanych przypraw w naszej kuchni. Dodaje koloru, aromatu a jej ostra wersja zapewnia potrawie rozgrzewający charakter. Papryka słodka zawiera witaminę B i C oraz jest niskokaloryczna. Jest wskazana dla osób mających problemy z trawieniem oraz zapobiega chorobom oczu. Papryka ostra natomiast dodatkowo zawiera kapsaicynę – związek chemiczny, który rozgrzewa nasz organizm i często jest stosowany przy odchudzaniu. Im ostrzejsza papryka, tym więcej w niej kapsaicyny. Papryka to nie tylko smaczny dodatek, ale i bardzo zdrowy.

Jazda na rowerze – Ile kalorii można spalić jadąc rowerem?
Jazda rowerem to dobry sposób na utratę wagi. Przy tego rodzaju aktywności pracuje wiele mięśni naszego ciała, pobudzając organizm do spalania kalorii. Pół godziny jazdy na rowerze z prędkością ok 15 km/h pozwala spalić ok. 250-300 kcal. Pamiętajmy o odpowiednim kasku i przewiewnym ubiorze, a jazda na rowerze może stać się nie tylko sposobem na schudnięcie, ale także fantastycznym sposobem na spędzanie czasu.

http://www.pustelnica.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ