Zdrowsza woda w Twoim domu?

0
1282
Zdrowsza woda w Twoim domu?

Funkcjonując na co dzień w zanieczyszczonym środowisku, stykając się z wieloma zagrożeniami, tym bardziej doceniamy możliwość korzystania z czystej i zdrowej wody. Dzięki nowoczesnym technologiom filtracyjnym dostępnym dla każdego możemy samodzielnie zdecydować o tym, z jakiej wody będziemy korzystać w naszych domach i firmach. O jakości pracy prostych, ale skutecznych urządzeń, jakimi są filtry do wody, przekonało się już wiele osób, które cieszą się nie tylko czystą, ale również bardziej funkcjonalną i zdrowszą wodą.

Filtrowanie ma znaczenie

Co prawda korzystamy z wody, która posiada wymagane cechy bezpieczeństwa, jednak nie oznacza to, że woda w kranach ma optymalny skład. Procesy uzdatniania wody bazują na różnych technologiach, często opartych na chlorze i jego pochodnych, co czasem wpływa na walory aromatyczne i smakowe wody. 

Woda dostarczana do odbiorcy końcowego różni się pod względem poziomu twardości – im twardsza woda, tym większe szanse na to, że będziemy mieć problem z osadzaniem się na powierzchni armatury i różnych urządzeń (np.czajniki, ekspresy do kawy) tzw. kamienia, czyli związków (m.in.) wapnia i magnezu. Problemem może się okazać zbyt duży stopień twardości wody. Za pomocą odpowiednio dobranych filtrów możemy ów problem zredukować.

Z drugiej strony popularnością cieszą się również filtry, które wzbogacają wodę w te pierwiastki, które są dla zdrowia niezbędne, a które można pozyskać dzięki specjalistycznym filtrom z wody, którą mamy do dyspozycji w domach. Na rynku dostępne są także filtry, dzięki którym można skutecznie podwyższyć poziom Ph wody.

Kluczem do sukcesu, czyli uzyskania wody o najlepszym możliwym składzie u danego odbiorcy (w zależności od cech pierwotnych samej wody) jest dobór optymalnego modelu filtra (wkładu).

Jak wybrać najlepszy filtr?

Najlepszy nie musi oznaczać najdroższy. Najistotniejszą kwestią jest dobór odpowiedniego filtra do indywidualnych warunków zamówienia, dlatego warto korzystać z oferty tych firm, które dysponują doświadczeniem na rynku dystrybucji filtrów i innych urządzeń oraz technik uzdatniania wody. 

W katalogach takich firm jak Aquamelior, prowadzących sprzedaż internetową filtrów i akcesoriów oraz środków związanych z profesjonalną filtracją wody, znaleźć można nie tylko najpopularniejsze produkty w swoich kategoriach (m.in. Dafi, Brita, Filter Logic, Aquaphor), ale także filtry i akcesoria niszowe, których często brakuje w ofercie sklepów stacjonarnych. 

To nie tylko filtry dzbankowe (m.in. wkłady), filtry do ekspresów, ale również cieszące się coraz większą popularnością filtry do lodówek (antybakteryjne do filtrowania powietrza oraz modele do filtrowania wody). 

Te niewielkie urządzenia są niezwykle wydajne i spełniają świetnie swoją rolę – niezależnie, czy będą to filtry do wody, lodówkowe czy inne – finalnym efektem ich pracy będzie optymalnie oczyszczona woda, o odpowiednim poziomie twardości/miękkości i z lepszym składem mineralnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ