Poduszki ortopedyczne dla niemowląt

0
2242
Poduszki ortopedyczne dla niemowląt

Z niecierpliwością czekasz na narodziny swego dziecka. Kiedy już to nastąpi starasz się, aby zawsze, zarówno w dzień jak i w nocy zapewnić mu doskonałe warunki rozwoju.

Zastanawiasz się, w jaki sposób wspierać jego zdrowie i troszczyć się o prawidłowy rozwój? Najważniejsze jest to, aby nasza troska przekładała się na czas, w którym dziecko bawi się i uczy, ale także wówczas, gdy śpi i odpoczywa. Tym samym warto wybrać dla malucha adekwatne poduszki ortopedyczne.

Poduszka ortopedyczna w trosce o zdrowie dziecka

Jeżeli chcesz zatroszczyć się o zdrowie snu i odpoczynku, powinieneś wybrać adekwatną poduszkę ortopedyczną. Oczywiście na rynku mamy do czynienia z dużą ilością modeli, lecz powinniśmy starać się, aby poduszka była idealnie dobrana do potrzeb dziecka.

Poduszka ortopedyczna dla niemowlaka ma do spełnienia wiele zadań. Jednym z nich jest korygowanie różnych zniekształceń ortopedycznych u niemowląt. Pomimo, że noworodkom zaleca się spanie na płaskiej powierzchni, to jednak w pewnych sytuacjach użycie poduszek ortopedycznych dla niemowląt jest koniecznym rozwiązaniem. Jednym z przypadków może być efekt płaskiej główki. Deformacja tego typu może pojawić się już w życiu płodowym, bądź też zostać nabyta, w sytuacji, gdy dziecko leży przez długi czas na jednej stronie ciała. Poduszki ortopedyczne dla niemowląt nie tylko zapobiegają powstaniu tej deformacji, ale również ją leczą. Specjalistyczna pianka umieszczona w poduszce amortyzuje główkę dziecka, dlatego pozytywnie na jej kształt. Bez względu na to, w jakiej pozycji dziecko się znajduje, główka jego jest zawsze zabezpieczona.

Rodzaje poduszek ortopedycznych dla niemowląt

Poduszki ortopedyczne dla niemowląt dzielą się na dwa rodzaje. Warto wymienić:

  • Poduszki ortopedyczne standardowe, które są miękkie i posiadają delikatne wyprofilowanie w środku.

  • Poduszki ortopedyczne w kształcie węża, jakie to idealnie sprawdzają się, kiedy maluch leży w łóżku rodziców. Dzięki nim może zachować prawidłową równowagę.

Zalety poduszek korekcyjnych dla najmłodszych dzieci

Poduszki ortopedyczne dla niemowląt, jeżeli są właściwie dobrane doskonale korygują wady postawy i pozytywnie wpływają na zdrowie, ale również na spokojny sen niemowlaka. Tego typu poduszki leczą oraz zapobiegają wystąpieniu płaskiej główki, a dodatkowo pozwalają ruszać dziecku główką, przez co niwelują asymetrię mięśni. Poduszki medycznie dostosowują się do pozycji ciała dziecka oraz zmniejszają nacisk główki na podłoże. Są one w pełni bezpieczne, oddychające, wygodne oraz miękkie i przytulne. Najczęściej są to poduszki stworzone z wysokiej jakości materiałów i antyalergiczne. Posiadają certyfikaty i są bezpieczne dla niemowląt.

Jak wybrać poduszkę dla niemowlaka?

Dziecko jest dla każdego rodzica największym skarbem, dlatego wybór poduszki ortopedycznej, jest bardzo ważnym zadaniem. Jeżeli chcemy zapobiegać lub też leczyć płaską główkę, wybieramy poduszkę mając na uwadze stopień nasilenia schorzenia. Wybierając poduszkę dla niemowlaka warto wybrać poduszkę określaną mianem produktem medycznym klasy I, który to posiada odpowiednie certyfikaty. Zdecydować się można na wygodną, miękką poduszkę, stworzoną jednocześnie w technologii trójwymiarowej z systemem Aero 3D. Materiały użyte w konstrukcji poduszki są bezpieczne dla dzieci, dlatego mogą być stosowane już od pierwszych dni życia. Co więcej, poduszki te są doskonale tolerowane przez dzieci borykające się z problemem alergii.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ