Badania lekarskie

0
1419

Badanie drożności jajowodów może być badaniem dość nieprzyjemnym, ale wręcz koniecznym, jeśli chce się znać przyczynę niemożności zajścia w ciążę. Bardzo często winnymi okazują się właśnie zablokowane z jakiś powodów jajowody. Oczywiście możliwe jest odetkanie ich podczas mało inwazyjnego zabiegu. Nie jest to przyjemne i w niektórych wypadkach może być nawet bolesne, ale zdecydowanie warto poświęcić się i przetrzymać to, aby zwiększyć szanse na zajście w ciąże.
Drożność jajowodów może sprawdzić ginekolog przepuszczając przez nie specjalny płyn. Badanie to nie trwa zbyt długo i zdecydowanie jest badaniem, które można przeżyć.

Czemu pojawia się uporczywy kaszel u dziecka? Taki kaszel, z całą pewnością jest zmorą wielu rodziców, którzy nie rozumieją czemu kaszel tak nagle się pojawia, zwłaszcza wtedy, gdy nie towarzyszą mu inne dolegliwości. Zawsze trzeba pamiętać, że kaszel u dzieci jest zjawiskiem w pełni normalnym. Bardzo często pojawia się w wyniku drobnego przeziębienia i wcale nie musi łączyć się z dodatkowymi objawami bólowymi. Kaszel zazwyczaj pojawia się wtedy niespodziewanie i równie szybko znika. Nie zawsze potrzebna jest nawet interwencja lekarska.

Jakim badaniem jest tympanometria i kiedy należy je wykonać? Badanie o dość zaskakującej nazwie, w gruncie rzeczy dotyczy jednego z najprostszych organów człowieka, czyli ucha. Badanie to polega na mierzeniu odbicia fali dźwiękowej od błony bębenkowej podczas zmiany ciśnienia w kanale słuchowym i należy wykonać je zawsze wtedy, pojawiają się problemy ze słuchem.

http://zdrowietiens.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ