Pielęgnacja skóry zimą – o tym nie możesz zapomnieć!

0
1120
Pielęgnacja skóry zimą – o tym nie możesz zapomnieć

Zima to wyjątkowy czas – nie chodzi tylko o święta, ale również o to, co dzieje się z przyrodą. Wszystko dookoła pogrąża się we śnie, któremu dodatkowo sprzyjają długie noce, by z pełną siłą rozkwitnąć na wiosnę. Jeśli również chcesz na wiosnę oszołomić wszystkich swoim nieskazitelnym wyglądem, dbaj o swoją skórę mocniej w okresie jesienno-zimowym i koniecznie kup dobry krem intensywnie nawilżający do twarzy!

Potrzeby skóry zimą

W zimie przebywamy na co dzień w solidnie ogrzanych kaloryferami pomieszczeniach, co niestety wysusza naszą skórę, pozwalając wodzie z niej odparowywać. Ale na zewnątrz sytuacja wcale nie wygląda lepiej – w zimie spada nie tylko temperatura, ale i wilgotność powietrza, i taki stan rzeczy sprawia, że skóra oddaje swoją wilgoć do środowiska, w którym jest jej mniej. Jakby tego było mało, niskie temperatury sprawiają, że mniej pijemy – nie odczuwamy bowiem aż takiego pragnienia. W związku z tym jesteśmy bardziej narażeni na odwodnienie skóry. W połączeniu z wysuszonym powietrzem, silnym wiatrem, mrozami oraz cięższymi warstwami makijażu, daje to efekt solidnie wysuszonej skóry, której pomóc może tylko krem intensywnie nawilżający do twarzy oraz kompleksowy proces pielęgnacyjny.

Krem intensywnie nawilżający do twarzy i co jeszcze?

Oprócz kremu trzeba też pamiętać o odpowiedniej diecie. Powinna się ona składać w dużej mierze z warzyw i owoców – one zawierają głównie wodę, więc są w stanie zaspokoić spore zapotrzebowanie skóry na nią. Witaminy, minerały i przeciwutleniacze również odgrywają olbrzymią rolę w upiększaniu skóry zimą, i o tym warto pamiętać. Do tego trzeba dużo pić – rytualne rozgrzewające herbatki z ziołami, suszonymi owocami, kwiatami i przyprawami są właśnie tym, co czeka na swój czas zimą – to idealny moment, by delektować się ulubionymi gorącymi napojami oraz rozgrzewającymi ciało i duszę aromatycznymi zupami.

Nawilżanie skóry to podstawa zimą!

Natłuszczenie skóry jest niesamowicie ważne, ale zadziała ono wówczas, gdy skóra jest pełna wilgoci, którą trzeba chronić przed wyparowaniem za pomocą warstewki ochronnego tłuszczu. Dlatego też zimą sięgnij po krem intensywnie nawilżający do twarzy, dedykowany dla Twojego wieku i rodzaju skóry. Tym samym zapobiegniesz ubytkom wilgoci ze skóry i zapewnisz sobie właściwy poziom nawilżenia, który pomoże Ci przetrwać zimę bez niedoskonałości!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ