Jaka lampa do paznokci – UV czy LED?

0
459
Jaka lampa do paznokci

Jakie są mocne strony lamp UV, a czym charakteryzują się lampy LED? Na co zwrócić uwagę przed zakupem i która lampa będzie lepsza dla Ciebie?

Lampa do paznokci LED i UV

Już od co najmniej kilku lat można zauważyć wyraźny trend, w ramach którego coraz więcej kobiet rezygnuje z systematycznych wizyt u kosmetyczki i zamiast tego wybiera samodzielne wykonywanie manicure w swoim domu. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim znacznie bardziej opłacalne niż wydawanie dużych kwot podczas każdej wizyty w salonie kosmetycznym, na tym nie kończą się jednak zalety tego rozwiązania. Przy samodzielnym manicure nie musisz dostosowywać się do grafiku kosmetyczki, w razie jakiejkolwiek poprawki zrobisz ją od ręki w domu. Oczywiście domowy manicure wymaga odrobiny przygotowania i specjalnego sprzętu, do którego zalicza się m.in. frezarka do paznokci czy lampa do paznokci. W sklepach stacjonarnych i internetowych czeka na Ciebie bogaty wybór lamp różnego typu, czy jednak wiesz, który produkt będzie najlepszy?

Do najczęściej wybieranych i jednocześnie najpopularniejszych lamp zalicza się lampy UV i LED, oba typy mają jednak też swoje gorsze strony. Aby wybrać, który typ będzie dla Ciebie lepszy, w pierwszej kolejności powinnaś zastanowić się, jaki typ manicure masz zamiar wykonywać. Dobrze też pomyśleć, czy chcesz robić manicure wyłącznie sobie, czy w niedalekiej perspektywie chcesz też pomóc swoim koleżankom – a może rozpocząć swój własny biznes? Jeśli liczba wykonywanych zabiegów ma być dość duża, koniecznie wybierz lampę do paznokci z wyższej półki, która będzie dysponowała lepszymi parametrami. Kluczowe w tym zakresie będzie to, jak szybko lampa utwardzi wybraną powłokę, oczywiście bez negatywnego wpływu na określony preparat. Wbrew pozorom niezbyt istotna jest estetyka lampy, nie należy jej jednak mylić z kształtem lampy, który to istotnie wpływa na jakość użytkowania urządzenia.

Czym różnią się lampy do paznokci?

Różnicę między lampami UV i LED zawarto już w ich nazwie – chodzi tu oczywiście o emitowanie odmiennego typu światła. Przy lampie LED emitowane jest światło za pomocą diod LED, natomiast lampa UV emituje światło ultrafioletowe. Do najpopularniejszych zalicza się lampy tunelowe UV, mają one podłużny kształt oraz wysuwany spód – to tutaj należy położyć lampę przed jej uruchomieniem. Jeżeli jednak zależy Ci na krótszym czasie naświetlania, lepszym wyborem będzie lampa LED – w takim przypadku czas naświetlania może skrócić się nawet czterokrotnie. Nieco uproszczając, można stwierdzić, że lampy LED są wydajniejsze i efektywniejsze w działaniu. Ciekawostką natomiast będzie to, że na rynku dostępne są lampy CCFL+LED, które łączą w sobie zalety zarówno lamp LED, jak i UV.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ