Olej z kryla NKO: poznaj wyjątkowe właściwości tego suplementu diety!

0
1105
suplementy

Wśród dobrze znanych, naturalnych suplementów diety, swoje szczególnie miejsce piastuje olej z kryla. Ten naturalny, bogaty w składniki odżywcze tran, jest od lat doskonale znany na Dalekim Wschodzie. Jego prozdrowotne właściwości zyskują na popularności także na naszym rynku i z powodzeniem uzupełnia on dietę coraz szerszej grupy konsumentów. Co takiego wyjątkowego kryje w sobie olej z kryla i kto powinien włączyć go do swojego jadłospisu? Postarajmy się wspólnie znaleźć odpowiedź!

Olej z kryla NKO – co to takiego?

Kryl to nic innego jak małych rozmiarów skorupiak, który tworzy największą na świecie biomasę, którą szacuje się na ponad 400 ton. Jest to naturalne pożywienie dla zwierząt oceanicznych, a ze względu na swoją liczebność, może być także swobodnie poławiany, bez ryzyka szkody dla ekosystemu. Olej z kryla NKO to tran, który pozyskuje się specjalnymi metodami, chronionymi patentem.

Olej z kryla NKO (https://sklep.kenayag.com.pl/76-olej-z-kryla-nko-30-kapsulek.html) to skrót od znaku towarowego Neptune Krill Oil, którym posługuje się ekologiczny producent tego suplementu diety, firma Aker BioMarine z Norwegii. Jest to wyjątkowy suplement diety – tran z kryla łączy w sobie cenne fosfolipidy, kwasy omega-3 (jedyne takie źródło rzadkich kwasów w przyrodzie), a także antyoksydanty (w tym najsilniejszy znany karotenoid, czyli astaksantynę).

Olej z kryla – zastosowanie. Czy warto?

Japończycy, którzy wykorzystują olej z kryla w swojej kuchni od wielu pokoleń, mogą dzisiaj pochwalić się najdłuższą średnią przeżywalnością swoich obywateli na całym świecie. Czy jest to związane z działaniem tranu z kryla? To całkiem prawdopodobne! Tak zróżnicowane i bogate źródło kwasów omega-3 jest nieocenione w prawidłowym funkcjonowaniu układu sercowo-naczyniowego oraz układu nerwowego, zarówno w stadium rozwoju, czyli u dzieci, jak i w podeszłym wieku, kiedy oba wymienione układy są najbardziej narażone na szkody.

olej z kryla

Obecność fosfolipidów w oleju z kryla NKO sprawia, że składniki odżywcze, w tym kwasy tłuszczowe omega (DHA oraz EPA), są łatwo przyswajalne, między innymi przez komórki mózgowe. To przekłada się na lepszą koncentrację oraz zdolności zapamiętywania. Olej z kryla NKO jest zatem doskonałym suplementem diety dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Warto docenić również to, że tran z kryla posiada w swoim składzie silne antyoksydanty: witaminę E i A oraz astaksantynę. Przeciwutleniacze aktywnie zwalczają wolne rodniki, spowalniając między innymi procesy starzenia się organizmu oraz powstawanie stanów zapalnych (będących częstą przyczyną zmian nowotworowych).

Olej z kryla – jaki wybrać?

Zdecydowanie największą popularnością cieszy się wspominany przez nas olej z kryla NKO. Produkowany jest on w oparciu o metodę eco-harvesting. Dzienna porcja, czyli dwie kapsułki oleju z kryla, zawierają 1 000 mg ekstraktu lipidowego, w którego skład wchodzą wcześniej wspomniane fosfolipidy, kwasy omega-3 (szczególnie kwas EPA i kwas DHA, a także kwasy omega-6, omega-9) i doskonale przyswajalna astaksantyna. Ile kosztuje olej z kryla? Za opakowanie 30 kapsułek suplementu diety od KenayAG zapłacimy około 60-65 zł.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ