Meble miejskie dla mieszkańców miast

0
1056
meble miejskie
fot. pexels.com

Meble miejskie – mogłoby się wydawać, że chodzi o meble, które są produkowane lokalnie na potrzeby domostw. Tymczasem meble miejskie to meble dedykowane dla mieszkańców danego miasta, z których mogą oni korzystać w aspekcie publicznym. Dowiedz się, jakie rodzaje mebli zaliczamy do tych miejskich, jak należy o nie dbać i jak przygotowuje się projekty dla takich mebli.

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-produkowane-sa-meble-miejskie-wyjasniamy/

Rodzaje mebli miejskich

Do mebli miejskich można zaliczyć tak naprawdę wszystko, co znajduje się na ulicy w przestrzeni publicznej i można w jakimś stopniu z tego korzystać. Oczywiście należy odnieść się tutaj do praktycznego ujęcia jeśli chodzi o korzystanie z mebli. Do mebli miejskich zaliczamy zatem wszelkiego rodzaju ławki, stojaki na rowery lub inny mobilny sprzęt służący do podróżowania, wiaty dla osób palących czy też wiaty przystankowe, zadaszone przejścia, słupki i bariery drogowe, stoły, kosze na śmieci, lustra drogowe oraz przemysłowe, maszyny do malowania pasów. Jak widzisz pojęcie meble ma tutaj szerokie znaczenie i odnosi się tutaj zarówno do mebli w prawdziwym ich wymiarze, to np. stoły i krzesła, a także do mebli w ujęciu zabezpieczeń lub wsparcia w pracach drogowych, jak np. różnego rodzaju bariery i sprzęt do malowania pasów na jezdni.

Jak projektuje się meble miejskie?

Jeśli dotychczas myślałeś, że produkowanie i zakup mebli miejskich do danego miasta jest przypadkowy lub uwarunkowany budżetem, jaki jest na to przeznaczony, to jesteś w błędzie. Oczywiście budżet odgrywa w tej kwestii ogromną rolę, natomiast absolutnie meble nie są wybierane przypadkowo. Otóż każde miasto cechuje się swoim indywidualnym stylem, architekturą, kompozycjami. Każda z tych wytycznych i zmiennych decyduje o tym, że względem miasta i przestrzeni, do jakiej szukamy sprzętu – musi on być spójny z tymi wytycznymi. Właśnie to jest główną i podstawową kwestią, którą bierze się pod uwagę podczas wyboru mebli miejskich. Jeśli w danym mieście królują meble o charakterze bardzo innowacyjnym, wówczas osoby zamawiające kolejne meble będą bardziej skłonne, aby sięgnąć po meble równie innowacyjne, by nawiązywały do tych już obecnych i dalej tworzyć taki nowoczesny wystrój. Zauważ, że odwiedzając każde miasto możesz ocenić jego odmienność, ma ono jakby inny styl i wystrój. Bardzo dużo zawdzięcza się go właśnie meblom miejskim.

Przeczytaj też: http://www.ulicamotylkowa.pl/jak-prawidlowo-dbac-o-zlew-w-kuchni/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ