Jak zadbać o zdrowie intymne?

0
2231

Rodzice dziewczynek powinni pamiętać o tym, by rozmawiać z nimi również o zdrowiu intymnym. Tylko w ten sposób będą mogli nauczyć je jak dbać o te wyjątkowo delikatne okolice, aby nie tylko nie łapały w przyszłości infekcji, ale również czuły się komfortowo.

Jak pokazuje statystyka, coraz więcej dorosłych kobiet nie ma pewności, jak powinno wyglądać prawidłowe dbanie o okolice intymne. Na szczęście w sieci zamieszcza się coraz więcej artykułów na ten temat.

Zdrowie intymne, a samopoczucie kobiety

Dobre samopoczucie kobiety jest ściśle powiązane ze zdrowiem jej okolic intymnych. Wie o tym każdy, kto choć raz złapał jakąś infekcję. Pieczenie, swędzenie, szczypanie, wrażenie nadmiernej suchości w pochwie, tkliwość okolic intymnych to właśnie te objawy, które są najbardziej uciążliwe. Dodatkowo w trakcie infekcji pojawiają się nieestetyczne upławy, które świadczą już o rozwiniętej chorobie.

Prawidłowe dbanie o higienę intymną powinno polegać przede wszystkim na regularnym podmywaniu się – najlepiej przynajmniej dwa razy dziennie. Do tej czynności należy używać specjalnych żeli do okolic intymnych, które mają nie tylko właściwe pH, ale również pełnią funkcję ochronną. Więcej na ten temat można poczytać na stronie hydrovag.pl.

Duże znaczenie ma również zachowanie kobiety podczas okresu. W dniach, w których występuje krwawienie miesiączkowe pojawia się największe zagrożenie złapania różnych wirusów i bakterii. Można tego uniknąć poprzez regularne wymienianie podpasek i tamponów (najlepiej co 3 godziny) oraz podmywanie się wodą po każdej toalecie. Należy też pamiętać o tym, że noszenie nieprzewiewnej bielizny wykonanej z nieoddychających materiałów również przyczynia się do wzrostu prawdopodobieństwa zachorowania. Odpowiednia bielizna musi być wykonana z naturalnych tkanin, jak bawełna czy len oraz prana w wysokich temperaturach, ponieważ tylko w ten sposób można skutecznie usunąć bakterie.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ