Jak zadbać o włosy zimą?

0
1242
Jak zadbać o włosy zimą

Nasze włosy i skóra zimą i latem zachowują się zupełnie inaczej, ponieważ są narażone na inne czynniki atmosferyczne. Szczególnie podatne na te różnice są osoby, które charakteryzują się włosami bardzo suchymi lub bardzo przetłuszczającymi się. Dla nich zimą niezbędne będą dodatkowe kuracje w postaci solidnych, odżywczych masek.

Dlaczego włosy wyglądają gorzej zimą?

Bardzo niskie, często ujemne temperatury w połączeniu z suchym powietrzem powodują, że włosy stają się odwodnione. Przez to częściej ulegają elektryzowaniu – pocierają się o siebie, ich łuski otwierają się, a same włosy są bardzo splątane i podatne na łamanie. Osoby o włosach suchych są szczególnie narażone na pogłębione niszczenie się włosów! Dodatkowo zimą cały czas nakładamy i zdejmujemy czapki i kaptury, a takie pocieranie o włosy sprzyja elektryzowaniu i w konsekwencji – łamliwości. Przykrywane często czapką włosy pocą się i stają się podatne na przetłuszczanie – to główny problem osób, które i tak borykają się z nadmiernym łojotokiem.

Jak zadbać o włosy przed zimą?

Warto nawilżać swoje włosy, pijąc większe ilości płynów i łykając suplementy wzmacniające ich strukturę, aby nie dopuszczać do elektryzowania i łamliwości. Przyda się również dobra maska na włosy, która zadba o ich wzmocnienie i odżywienie, a także wygładzi je, by były mniej podatne na elektrostatykę. Warto przejrzeć swoje urządzenia do stylizacji włosów – wiele z tych nowej generacji posiada powłoki jonizujące, które również pomagają w zapobieganiu elektryzowania się włosów.

Czy można poprawić kondycję zimowej fryzury?

Maska na włosy stosowana raz na dwa tygodnie powinna być dobrej jakości, z górnej półki. Nie warto oszczędzać na maskach – przy odpowiednim dawkowaniu są one bardzo wydajne, a kupując je w mniejszych opakowaniach można zapobiec zepsuciu się kosmetyku, zanim zostanie on zużyty. Powinno się używać kosmetyków wygładzających i dyscyplinujących włosy, aby były gładkie i mniej podatne na zniszczenia. Nie bez znaczenia jest także nasza dieta w czasie zimy. Należy dbać o wyższą podaż witamin i minerałów, aby włosy miały skąd czerpać składniki odżywcze i lepiej się prezentować zimą. Nie wolno rezygnować z noszenia czapki – dzięki niej zmniejsza się ryzyko wyparowywania wody z powierzchni łodygi włosa. Trzeba tylko wybierać czapki z naturalnych tkanin – najlepsze są bawełniane lub wełniane. Prostym trickiem jest wypłukanie czapki w płynie do płukania, aby zapobiec jej elektryzowaniu się – wtedy włosy będą jeszcze lepiej chronione!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ