Biała lista podatników – karcąca ręka na oszustów?

0
1041

Słyszałeś, że zbliża się świeże, jeszcze pachnące nowością prawo podatkowe? O tak… zacznie obowiązywać od pierwszego stycznia następnego, już szybko zbliżającego się nowego roku. Nowe komplikacje i trudności, które teoretycznie mają ukrócić wszelkie oszustwa podatkowe i pewnie to osiągną, lecz niestety dodadzą mnóstwo utrudnień uczciwym przedsiębiorcom, mam rację? No… niekoniecznie.

Dzięki temu, że powstała biała lista podatników VAT, możesz już się przestać obawiać nowego prawa podatkowego. Ale czym jest i gdzie znaleźć białą listę podatników VAT? Jest to najprościej zbiór wszystkich podatników VAT, oraz określenie ich statusu na biernego lub czynnego podatnika VAT. Ci pierwsi, oraz ich kontrahenci z przyszłym rokiem mogą spodziewać się pewnych utrudnień, oraz nowej porcji podatków. Więc lepiej unikaj biernych podatników VAT.

Co ważne dostęp do listy jest w stu procentach bezpłatny i dla wszystkich dostępny. A sama lista ma być aktualizowana codziennie w każdy dzień roboczy. A gdzie znaleźć taką listę? Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową ministerstwa finansów, tam znajdziesz zakładkę ,,wykaz podatników VAT”, wpiszesz na przykład numer konta, NIP, czy REGON twojego kontrahenta, i klikasz ,,szukaj”. i tyle. To takie proste!

Biała lista podatników VAT powie Ci właśnie czy twój wspólnik jest czynnym czy biernym podatnikiem VAT, ale też znajdziesz na niej informacje takie jak:nazwę firmy lub imię i nazwisko przedsiębiorcy, NIP, REGON, KRS ale również numer firmowych rachunków rozliczeniowych. Jak więc widzisz wykaz białej listy podatników VAT pomoże Ci w właściwym doborze partnera biznesowego, oraz będziesz mógł uniknąć problemów z tytułu niewłaściwego prowadzenia firmy twojego kontrahenta. Pozostaje mieć nadzieję, że ta lista i wprowadzone w nowym roku prawo podatkowe, faktycznie ukróci panowanie oszustów i cwaniaków na rynku i pozwoli uczciwym przedsiębiorcom sprawiedliwą i uczciwą rywalizację na rynku. Ale czy to się sprawdzi? Chyba pozostaje tylko czekać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ