Jak dbać o zdrowy uśmiech?

0
1421

Znaczna część z nas pragnie zadbać o swoje zdrowie. Zwykle zwracamy uwagę na to, aby jeść zdrowsze produkty, zaczynamy uprawiać sport… jednak czy zwracamy uwagę na zdrowie naszych zębów? Przecież to właśnie jama ustna jest narażona na szkodliwy wpływ bakterii czy innych drobnoustrojów. Jeżeli nie zadbamy o to, aby regularnie i dokładnie oczyszczać zęby z płytki nazębnej czy kamienia nazębnego, to możemy doprowadzić nie tylko do próchnicy czy paradontozy, ale też pozwolić na rozwój stanów zapalnych. Jak więc sprawić, że będziemy efektywnie dbać o zdrowy uśmiech?

Higiena przede wszystkim

Ciągle słyszymy o tym, jak ważne jest, aby dokładnie dbać o higienę jamy ustnej. Szczotkowanie to podstawowy zabieg z jej zakresu, jednak bardzo rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne są też inne działania, takie jak nitkowanie zębów. Dlaczego jest ono tak ważne? To proste. Nawet najskuteczniejsza szczoteczka nie poradzi sobie z pełnym oczyszczeniem płytki nazębnej. Dochodzi wtedy do sytuacji, że w przestrzeniach międzyzębowych zbierają się bakterie i resztki spożywanego pokarmu. Wypłukanie ich przez ślinę jest niemożliwe, stąd też powinniśmy zainteresować się zakupem nici dentystycznej. Dzięki niej oczyścicie nawet najbardziej niedostępne zakamarki jamy ustnej! A jeżeli nie wiecie jak dbać o higienę jamy ustnej, to umówienie się na instruktaż higieny w http://mdentalclinic.pl powinno rozwiać wątpliwości! Znajdziecie tam odpowiedzi na wszystkie męczące was pytania i wątpliwości!

Codzienna dieta

Nasza codzienna dieta jest czymś, co znacząco wpływa na nasze zdrowie jamy ustnej. Regularne spożywanie produktów bogatych w cukier stanowi wręcz zaproszenie do rozwoju próchnicy. Dostarczanie przez posiłki takie jak słodkie batoniki czy czekolada cukru sprawia, że jest to idealna pożywka dla bakterii obecnych w naszej jamie ustnej. Zwróćcie także uwagę na to, aby pić dużo wody po jedzeniu. Nawet kilka łyków po spożytym posiłku pozwala na zneutralizowanie kwasów niszczących nasze szkliwo. To niezwykle prosty sposób na zneutralizowanie pH naszej jamy ustnej, ale też na wypłukanie zalegających resztek jedzenia. Nie zaszkodzi także regularne żucie gumy do żucia! Pomaga ona także w usunięciu resztek pokarmu, lecz także w produkcji śliny!

To tylko kilka rad umożliwiających lepsze zadbanie o zdrowie jamy ustnej i co za tym idzie — wygląd naszego uśmiechu! To nie tak trudne, jak mogłoby się wydawać, więc liczymy na to, że zastosujecie się do nich i osiągnięcie swój cel!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ