Jak wybrać najlepsze półkolonie?

0
1063
Jak wybrać najlepsze półkolonie?

Wybór półkolonii dla dziecka nie jest prosty. Ich wybór jest ogromny. W każdym większym mieście można znaleźć dziesiątki różnych ofert i ogłoszeń. To zrozumiałe, więc że ciężko jest podjąć decyzję. W końcu zawsze chodzi o to, by dziecko było zadowolone i bezpieczne, a rodzice spokojni. Jak wybrać najlepsze półkolonie?

Zainteresowania

Bardzo często półkolonie są organizowane jako imprezy tematyczne. Mają, więc swoją myśl przewodnią. Dobrze jeśli jest ona zgodna z zainteresowaniami dziecka. W końcu, to ono ma skorzystać najwięcej na czasie spędzonym na półkoloniach.

Najprościej jest zapytać dziecko, czy chce uczestniczyć w takich a nie innych półkoloniach. Szczera rozmowa może dać najlepsze rezultaty. Dziecko z pewnością zdeklaruje się, czy bardziej jest zainteresowane jest sztuką czy też uprawianiem sportu.

Godziny trwania

Bardzo ważne jest by zwrócić uwagę w jakich godzinach są zorganizowane zajęcia. Najlepiej jest by pokrywały się z godzinami pracy rodzica. W takiej sytuacji nie będzie problemu z odbiorem dziecka ani z zapewnianiem mu dodatkowej opieki.

Niektóre półkolonie trwają aż do godziny 17. Są jednak też takie, które trwają od rana do godziny 13 lub 14. Wtedy, dziecko jest odsyłane do domu. Najczęściej chodzi o to, że na półkoloniach nie ma możliwości zjedzenia obiadu. Organizator woli, więc zakończyć zajęcia przed tą porą.

Posiłki

Bardzo ważne jest by sprawdzić, czy organizator półkolonii zajmuje się też zapewnieniem posiłków dla wszystkich uczestników. Jest to o tyle ważne, że każde dziecko powinno mieć zapewnioną właściwą dietę. Liczą się też godziny posiłków. Powinny być stałe.

Najwięcej półkolonii decyduje się na zaoferowanie dzieciom obiadu. Oczywiście, o ile zajęcia trwają aż do wieczora. Rzadkością jest śniadanie lub podwieczorek. Za każdy dodatkowy posiłek należy dodatkowo zapłacić. Może się, więc okazać, że lepszym wyjściem będzie zdecydowanie się na przygotowanie dziecku kanapek.

Jeśli jednak zależy nam by dziecko zjadało pełnowartościowy obiad w domu, to powinniśmy wybrać półkolonie, które kończą się przed porą obiadową. Jest to pewnego rodzaju komplikacja, bo dziecko trzeba też wcześniej z nich odbierać i zapewnić mu ciekawe atrakcje na resztę dnia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ