Czy implanty są bezpieczne?

0
1244
Czy implanty są bezpieczne

Twoi znajomi, rodzina czy inne osoby szybko zorientują się, że nie posiadasz jednego lub kilku zębów. Mając taki problem trudno będzie ci uniknąć tego tematu – bo w końcu czasem mimowolnie uśmiechamy się czy chcemy coś powiedzieć. Przez brak zębów twoje życie społeczne bardzo ucierpi, bo posiadając braki w uzębieniu nigdy nie będziesz czuć się komfortowo! W przypadku braku uzębienia masz do wyboru z reguły trzy możliwości – mosty protetyczne, protezy lub implanty stomatologiczne. Wielu pacjentów decyduje się na mosty z racji ceny, jednak mają one pewne wady, z którymi nie zmagają się posiadacze implantów. Implanty stomatologiczne są funkcjonalnie bardzo zbliżone do naturalnych zębów, dlatego nawet mimo wyższej ceny warto się nad nimi zastanowić.

Które implanty są bezpieczne?

Implanty stomatologiczne są optymalnym rozwiązaniem w zakresie leczenia ubytków w uzębieniu.  Przy podejmowaniu leczenia implantologicznego możemy zdecydować się na implanty tytanowe lub cyrkonowe. Implanty tytanowe są stale udoskonalane od lat 60 ubiegłego wieku, dlatego obecnie ich skuteczność stoi na bardzo wysokim poziomie. 

Tytan jest obojętny dla ludzkiego organizmu, jednak istnieje pewna grupa pacjentów, która jest na niego uczulona. Reakcja alergiczna na tytan może przejawiać się bólem mięśni, wysypkami i nie tylko. Wobec tego, jeśli okaże się, że jesteś uczulony na tytan – powinieneś zdecydować się na implanty cyrkonowe.

Implanty cyrkonowe nie są tak uniwersalne, jak implanty tytanowe, dlatego stosuje się je w ograniczonym zakresie. Niemniej jednak stosowanie ich gwarantuje całkowite bezpieczeństwo w zakresie wpływu na organizm. Cyrkon jest minerałem, który nie powoduje reakcji alergicznych, dlatego jest on zalecany pacjentom chcącym mieć implanty, a jednocześnie tym, którzy są uczuleni na tytan. 

Zalet implantów cyrkonowych można się doszukiwać m.in. w ich wyglądzie – kolorystycznie są one bardzo zbliżone do naturalnych zębów, dlatego niewielkie cofnięcie linii dziąseł nie powinno być źródłem dyskomfortu.

Leczenie implantologiczne – co zrobić, aby było bezpieczne?

Przed wykonaniem leczenia implantologicznego upewnij się, że implantolog, z którego usług chciałbyś skorzystać, posiada niezbędne certyfikaty. Do instytucji, które udzielają implantologom certyfikatów potwierdzających ich wiedzę, można zaliczyć m.in. Steigmann Institute, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chirurgii i Implantoprotetyki Stomatologicznej OSIS-EDI i nie tylko. Upewnij się także, że metody i rozwiązania wykorzystywane przez danego implantologa nie są przestarzałe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ