Jagody acai – skuteczne odchudzanie

0
1685
jagody acai

Jagody acai w USA popularne są już od dawna robiąc przy tym wielką furorę. Jeszcze częściej również w Europie można napotkać ich sympatyków, którzy chętnie dostarczają je do własnej kuracji. Nie bez powodu zresztą, nazywane są mianem „brazylijskiej żyły złota”. Acai, czyli Eutrepe Olerace występuje w Brazylii, w wilgotnych lasach amazońskich oraz wyłącznie tam można je spotkać w zwykłej formie. Występują w kiściach, również jak winogron, na dużych palmach. Swoim kształtem oraz wyglądem przypominają borówkę o trochę ciemniejszym zabarwieniu.

Jagody acai – czym są?

Mnóstwo osób traktuje jagody Acai jako doskonały środek oraz gotowi byliby płacić za nie dużo. Nadal są natomiast również tacy, którzy absolutnie nie mają pojęcia, co to za owoce. Warto zatem przybliżyć im te egzotyczne owoce. Jagody Acai to małych rozmiarów owoce. Naturalnie występują na płaskich oraz podmokłych terenach lasów Amazońskich. Owoce można odnaleźć na palmach brazylijskich, wypuszczają parę łodyg, na których z czasem pojawiają się owoce, które zbiera się od lipca do grudnia. Z jednego drzewa można uzyskać blisko 6 kg owoców. Wyglądają dosyć podobnie do ciemnych winogron przy czym jagody są mniejsze, ciemniejsze a w dodatku mają zupełnie odmienny, istotny dla siebie smak, jaki jest połączeniem jagód oraz czekolady.

działanie jagody acai - właściwości zdrowotne

Jagody acai – odchudzanie

Acai stawały się popularne zwłaszcza z powodu duej funkcji w bitwie o zgrabną sylwetkę. Mają niezwykle wiele elementów wzmacniających, witamin (B1, B2, C, E), kwasów omega-3 oraz -6. Możne są również w wapń, fosfor, potas, żelazo, białko. Błonnik oraz fitosterole w nich zamknięte kontrolują stopień cholesterolu, co korzystnie oddziałuje na system sercowo-naczyniowy oraz trawienny. Dodatkowo mają w sobie niezwykle mało cukru. Przede wszystkim acai oczyszcza nasz organizm z wielu toksyn, działa przeczyszczająco, a dzięki dużej ilości antyoksydantów (zwłaszcza antocyjany oraz flawonoidów) opóźniają mechanizmy starzenia się skóry. Niszczą wolne rodniki, a również zwalczają dolegliwości nowotworowe. Owoce acai przyspieszają odchudzanie, bo hamują łaknienie, przez co niwelują nieoczekiwane ataki głodu. Przyczyniają się do usprawniania procesów przemiany materii, a zatem i spalania niechcianej tkanki tłuszczowej. Organizm w trakcie dnia czerpie energię zgromadzoną oczywiście w tkance. Dzięki temu, otrzymana energia gwarantuje nam wzmocnienie wysiłku sportowego. Natomiast to nie koniec, owoce acai służą redukcji osłabienia po pracy ruchowej oraz wzmacniają odporność organizmu, co jest ważne, jeśli poddajemy nasze ciało wysiłkowi. Ciekawy jest również duży obszar działania tychże małych owoców, ponieważ są zdolne oddziaływać korzystnie na nasze usposobienie przez dbanie o równowagę hormonalną, zwłaszcza poziomu serotoniny lub endorfin. Jak wiemy odpowiedni humor oraz samopoczucie są niezwykle istotne podczas przebiegu odchudzania. Dodatkowo zabezpieczają nasz system immunologiczny, odżywiają organizm oraz uczestniczą w jego regeneracji. Systematyczne spożywanie przyczyni się również do polepszenia działania układu krwionośnego, mięśniowego, zobaczymy również rozbieżność w stanie skóry, włosów oraz paznokci. Acai potrafią stać się doskonałym uzupełnieniem naszej kuracji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ