Blond włosy pod specjalną ochroną

0
1712
Blond włosy pod specjalną ochroną

O jasnych włosach marzy ogromna ilość kobiet, jednakże rozjaśnienie z ciemnego koloru do jasnego to wcale nie jedyny element walki o wymarzoną blond fryzurę.

Proces rozjaśnienia to bardzo mocna ingerencja w naturalną strukturę ciemnych włosów, gdyż preparat do rozjaśniania zastępuje naturalny pigment, a włosy w efekcie tego stają się znacznie słabsze, wysuszone i niestety dość widocznie zniszczone. Dlatego też włosy po rozjaśnianiu koniecznie muszą bardzo mocno pielęgnowane. Chodzi tu przede wszystkim o nadanie im odpowiedniego stopnia nawilżenia, aby nie stały się łamliwe i nie zaczęły wypadać. Jest to niestety nagminnie występujący problem u farbowanych blondynek, gdyż często włosy łamią się, zwykle na końcach, ale w skrajnych przypadkach też na całej długości i przez to jest ich zauważalnie coraz mniej.

Bardzo istotną czynnością jest również cykliczne podcinanie końców włosów, które nie dość, że są wysuszone po zabiegu rozjaśnienia i mogą się rozdwajać, to w dodatku stale są narażone na kontakt z ubraniem, co także je mocno niszczy. Końcówki najlepiej jest podcinać raz na miesiąc, jednak w przypadku zapuszczania można ten czas wydłużyć do sześciu – ośmiu tygodni. Nie można tego zaniedbać, gdyż zniszczone końcówki i tak kiedyś będzie trzeba obciąć, a zniszczenia postępują w górę i im później zostaną obcięte, tym więcej włosów trzeba będzie później obciąć.

Farbowanie włosów bardzo je osłabia i warto w związku z tym dodatkowo wzmacniać ich strukturę poprzez dietę i różne zabiegi. O zdrowiu naszych włosów decyduje ponadto: sposób mycia, sposób układania, fryzura, szczotka, czy wykorzystywane kosmetyki. Porady jak dbać o włosy często mają swoje korzenie w metodach stosowanych przez nasze babcie i prababcie, ale część z nich jest bardzo efektywna i efektowna!

Farbowanie włosów to nie jedyna droga. Jeśli nie chcesz całkowicie zmieniać koloru a jedynie rozjaśnić swój obecny to jest na to kilka sposobów. Rozjaśnić włosy możemy metodami domowymi robiąc sok z cytryny i herbaty rumiankowej lub olejku kokosowego, które wcieramy później we włosy. Jeśli domowe sposoby nie do końca kogoś przekonują można w sklepie kupić specjalne maseczki rozjaśniające.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ