Działanie pomad do włosów

0
4162

Pomady do włosów zyskują coraz większą popularność wśród mężczyzn. Nic dziwnego, skoro pomagają ich włosom wyglądać idealnie. A włosy, nie zapominajmy, stanowią dla mężczyzny wielki atut. Te na głowie, tworzące fryzurę, uchodzą za symbol męskiej witalności. Z kolei te na twarzy, tworzące brodę, uchodzą po prostu za symbol męskości. Pomady, pozwalające wystylizować włosy niczym z salonu, występują w wariancie ciężkim, średnim oraz lekkim. Drodzy Panowie, jeśli jeszcze nie poznaliście, to czas najwyższy, abyście wreszcie poznali pomady do włosów.

Pomada na tle innych kosmetyków do włosów

Włosy mogą okazać się naszym wielkim atutem, ale wcale nie muszą. Wszystko zależy od tego w jakim pozostają stanie. Właśnie dlatego o włosy warto i trzeba dbać. Po pierwsze należy postawić na ich pielęgnację za sprawą szamponów, odżywek, kremów, balsamów i olejów. Po drugie należy postawić na ich stylizację za pomocą żeli, wosków, past, gum, pudrów, lakierów i pomad. Niestety, niekiedy płaci się wysoką cenę za idealne włosy, ponieważ niektóre z kosmetyków jednocześnie niszczą włosy. Jeśli jednak chodzi o pomady, to nie powinniśmy się martwić, gdyż mało tego, że nie szkodzą, to jeszcze pomagają włosom, poprzez to, że zawierają cenne dla skóry i włosów substancje.

Połączenie wosku oraz wody

Pomada do włosów stanowi kosmetyk powstały przez połączenie wosku oraz wody. Wosk odpowiada za mocny chwyt włosów, a więc za ich ustawienie. woda odpowiada, w zależności od rodzaju pomady, za nabłyszczenie lub matowienie włosów – tak więc występują pomady nabłyszczające i matujące. W zależności od siły chwytu wylicza się pomady: ciężkie, średnie oraz lekkie. Warto zaznaczyć, że pomady sprawdzają się doskonale, aczkolwiek przy stawianiu lub przypłaszczaniu włosów, a niekoniecznie przy ich rozburzaniu.

Pomady ciężkie

Ciężkie pomady najmocniej stawiają włosy. Używać ich powinni mężczyźni z włosami grubymi, kręconymi i nieco dłuższymi. Pomady ciężkie zawierają więcej chwytającego wosku niż nabłyszczające/matującej wody.

Pomady średnie

Średnie pomady umiarkowanie stawiają włosy. Używać ich powinni mężczyźni z włosami o średniej długości, a także o średniej grubości i o średnim skręceniu. Pomady średnie zawierają proporcjonalnie do siebie chwytający wosk oraz nabłyszczającą/matującą wodę.

Pomady lekkie

Lekkie pomady najsłabiej stawiają włosy. Używać ich powinni mężczyźni z włosami cienkimi, prostymi i nieco krótszymi. Pomady lekkie zawierają mniej chwytającego wosku, niż nabłyszczającej/matującej wody.

Marki produkujące pomady do włosów

Pomady do włosów to kosmetyki produkowane przez najlepsze marki. Przykładowo przez irlandzką markę Pomp & Co. założoną przez braci, których łączą nie tylko więzy krwi, ale też zamiłowanie to fryzjerstwa i barberingu. Wypuściła ona na drogeryjny rynek pomadę Pomp & Co. Pomade, która perfekcyjnie stylizuje i nabłyszcza włosy, a także pomadę Pomp & Co. Hair Creme, która równie perfekcyjnie stylizuje, ale nie nabłyszcza włosów, lecz nadaje im matowego wyglądu.

[Głosów:19    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ