Dwuetapowe olejowanie włosów, czyli sposób na gładki i miękkie włosy!

0
1764
włosy
fot. pexels.com

Być może nie raz słyszałaś o olejowaniu włosów. Czy spotkałaś się jednak z dwuetapowych olejowaniem włosów? Dowiedz się na czym polega i jak je wykonać, a potem ciesz się miękkimi, sypkimi i gładkimi włosami, bo właśnie takie będą Twoje włosy po tym pielęgnacyjnym domowym zabiegu!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/uniwersalne-oleje-do-codziennej-pielegnacji-w-sluzbie-naprawy-skory/

Po co olejować włosy?

Olejowanie włosów to jeden z zabiegów pielęgnacyjnych, który pozwala nawilżyć włosy, a tym samym zadbać o ich kondycję i wygląd. Włosy potrzebują nawilżenia, aby być miękkie, gładki, sypkie, lejące i niczym tafla. 

Być może wiesz o tym, że włosy, a dokładniej ich strukturę można określić poprzez tzw. porowatość. Wyróżnia się włosy wysokoporowate, średnioporowate i niskoporowate. Im wyższe porowatość tym włosy bardziej się puszą, trudno nad nimi zapanować, są jak siano. Im niższa porowatość tym włosy wyglądają na zdrowsze, gładkie, zadbane. Prawda jest taka, że im mniejsza porowatość tym włosy są bardziej nawilżone, ponieważ łuska włosa jest domknięta. Właśnie stąd olejowanie jest sposobem na zadbanie o włosy pod tym kątem i uzyskanie efektu zdrowych włosów. Pamiętaj jednak, że każdy tym porowatości wymaga olejowania, ponieważ może ona się zmieniać względem stosowanej pielęgnacji.

Dwuetapowe olejowanie włosów

I etap zaczyna się od spryskania włosów (pomijając skórę głowy, same włosy) nawilżającą mgiełką. Może to być również przegotowana woda z jedną łyżką stołową cukru. Pamiętaj, aby przed całym olejowaniem rozczesać włosy, a po nałożeniu mgiełki powtórzyć tę czynność. Następnie nałóż olej. Ten powinien być wybrany do porowatości włosa. Olej kokosowy sprawdzi się np. przy włosach nisko i średnioporowatych. Przy wysokiej porowatości spróbuj oliwy z oliwek. Po nałożeniu oleju rozczesz włosy i całość potrzymaj około 15-20 minut. Oczywiście na nałożeniu oleju, rozczesz włosy.

II etap zaczyna się od spłukania ciepłą wodą włosów – bardzo obficie. Następnie osusz je ręcznikiem i nałóż dużą ilość maski na włosy, pamiętając by je rozczesać. Następnie owiń włosy folią spożywczą lub załóż reklamówkę i możesz też nałożyć czapkę, aby podbić pielęgnację. 

Po tym etapie czas na tradycyjne umycie włosów szamponem. Jeśli używasz delikatnego szamponu, umyj włosy dwa razy, aby mieć pewność, że dobrze je oczyścisz. Po szamponie nałóż maskę lub odżywkę, a na wysuszone lub lekko mokre włosy – zaaplikuj serum i gotowe.

Przeczytaj też: http://www.modny-styl.pl/zdrowy-styl-zycia-a-odpornosc/

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ