Dlaczego warto regularnie stosować olej z orzechów laskowych?

0
1878

Orzechy laskowe to produkty, które mają wiele właściwości mogących bardzo pozytywnie wpływać na stan zdrowia. W składzie orzechów znajdują się między innymi białka i węglowodany, czy blonnik. Dodatkowo są one doskonałym źródłem energii, gdyż są to wyroby kaloryczne. Wystarczy spożycie jedynie stu gramów orzechów laskowych, aby dostarczyć do organizmu ponad sześćset kcal w wybranym dniu. Z orzechów laskowych przygotowywany jest również olej z orzechów laskowych, który stosowany jest zarówno w celach spożywczych, jak i też w kosmetyce.

Czym charakteryzuje się olej z orzechów laskowych?

Oleje z orzechów laskowych posiadają między innymi niskie ilości nasyconych kwasów tłuszczowych, które znajdują się w składzie tłuszczów. Natomiast dominujące są jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które są w stanie bardzo pozytywnie wpływać na funkcjonowanie organizmu. Dodatkowo w składzie znajdują się, także najbardziej cenne kwasy wielonienasycone, czyli omega 3 i omega 6. W ten sposób oleje tego typu są w stanie zapewnić między innymi zapobieganie występowaniu chorób układu sercowego i naczyniowego. Wynika to między innymi z normalizowania ciśnienia. Jednocześnie olej z orzechów laskowych jest w stanie zapewnić wsparcie osób, które mają predyspozycje do występowania takich chorób, jak zakrzepica czy miażdżyca. Gdy chce się włączyć olej do codziennej diety, nie trzeba obawiać się negatywnych reakcji układu pokarmowego. Jest to produkt, który jest łagodny dla układu trawiennego. Stosowanie oleju z orzechów laskowych w codziennej diecie jest w stanie zapewnić między innymi poprawę funkcjonowania umysłu.

Wynika to z możliwości uzyskania takich efektów, jak:

  • ograniczenie zmęczenia psychicznego,
  • redukowanie stresu,
  • poprawa koncentracji.

Co olej z orzechów laskowych zapewnia w kosmetyce?

Wyjątkowe właściwości oleju przekładają się na możliwość skutecznego wykorzystania go w kosmetyce. Jest on powszechnie wykorzystywany między innymi przy wykonywaniu masażu. Wynika to z właściwości uśmierzających ból. Dodatkowo olej z orzechów laskowych po zastosowaniu na skórze nie pozostawia tłustych warstw, a po wchłonięciu przez skórę jest w stanie zapewnić dodatkowe wzmocnienie ścianek naczyń krwionośnych. Innymi produktami kosmetycznymi wykonywanymi z oleju z orzechów laskowych są różne preparaty do zastosowania przy pielęgnowaniu skóry. Możliwe jest stosowanie takiego oleju samodzielnie, ale również w celu przygotowania domowych kosmetyków. Wykorzystać można gotowe produkty kosmetyczne, w których producenci zdecydowali się zastosować również składniki oleju z orzechów laskowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ