Czy w 2021 roku uda Ci się schudnąć?

0
995
dieta 2021 odchudzanie
fot. Pexels.com

2021 rok trwa w najlepsze. Czy trzymasz się sumiennie swoich postanowień noworocznych? 

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/dieta-na-2021-czy-tym-razem-uda-ci-sie-dotrzymac-postanowien/

Dieta na Nowy Rok

Każdy przynajmniej raz w życiu próbował się trochę odchudzić. Utarło się, że najczęściej zaczynamy dietę i treningi od poniedziałku lub Nowego Roku. Jest w tym sporo prawdy. Zwłaszcza gdy czujemy, że rozpoczyna się nowy rozdział w naszym życiu.

Trening w 2021 roku

Od czego zacząć przygodę z odchudzaniem po Nowym Roku? Powinniśmy przede wszystkim więcej się ruszać. Jeśli chcemy utrzymać postanowienia noworoczne, musimy wdrażać aktywność i jej intensywność stopniowo. Przykładowo, jeśli chcielibyśmy w 2021 roku podjąć wyzwanie biegowe, nie próbujmy od razu biegać maratonów czy dynamicznych sprintów. Na to przyjdzie jeszcze czas. Na początku zacznijmy od marszy po kilka tysięcy kroków dziennie, żeby nasz układ mięśniowo-szkieletowy zdążył się zaadaptować do cięższego wysiłku fizycznego. Z biegiem czasu możemy zwiększać intensywność treningów – zamienić spacery na marszobiegi, a później, jeśli ciało i głowa pozwoli, wdrożyć dłuższe rozbiegania. Zanim się obejrzymy, na koniec roku bez problemu przebiegniemy kilka kilometrów bez zadyszki. A co ważniejsze, zgubimy niechciane kilogramy.

Bieganie nie jest jednak dla wszystkich. Dla osób z dużą otyłością, chorobami kręgosłupa czy stawów odpowiednią aktywnością będzie na przykład jazda na rowerku stacjonarnym poziomym lub zajęcia na basenie. Najważniejsze, żeby dobrać rodzaj ruchu do naszych warunków fizycznych i preferencji. Wtedy będzie nam łatwiej utrzymać się w naszym postanowieniu noworocznym. 

Dieta w 2021 roku

Aby schudnąć w 2021 roku, nie wystarczy nam uprawianie sportów. Jeśli chcemy osiągnąć wagę marzeń, musimy zmienić także nasze nawyki żywieniowe. Podobno jak w przypadku aktywności fizycznej, warto wprowadzać zmiany do naszego życia stopniowo. Stawiając od początku na restrykcyjną dietę, możemy być pewni, że to tylko kwestia czasu, aż rzucimy się z powrotem na jedzenie i odzyskamy utracone kilogramy z nadwyżką. 

Jeśli chcemy, żeby nasza redukcja przeszła bez większych potknięć, ustalmy sobie na początku schemat, w którym codziennie jemy 80% zdrowej żywności i pozostawiamy 20-procentowy margines na jedzenie, które nie dostarczy nam zbytnio wartości odżywczych, ale wesprze za to naszą psychikę. Nie odczujemy wtedy braku w naszym życiu, przez co łatwiej będzie nam wytrwać w postanowieniu noworocznym.

Zobacz także: http://www.modny-styl.pl/skuteczne-odchudzanie-dlaczego-nie-tracisz-na-wadze/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ