PIT przez internet – łatwe i szybkie rozwiązanie dla corocznych rozliczeń z fiskusem

0
973
PIT przez internet

PIT przez internet (e-PIT-y) pozwalają dokonać corocznych rozliczeń podatków bez stresu wynikającego z popełnienia potencjalnych pomyłek. Czy to tych wynikających z obliczeń czy z wyboru nieodpowiedniego formularza lub załącznika. Program do PIT bez wątpienia ułatwi nam tę coroczną batalię i to pod wieloma względami.

  1. Program PIT – dla kogo?
  2. PIT przez internet – korzyści.
  3. E-pity – 1% wedle życzenia.

Od 15 lutego 2021 jest dostępna usługa Twój e-PIT. Jednak nie jest to jedyna forma, dzięki której podatnik może się rozliczyć z fiskusem. Może również skorzystać z innych programów do PIT i w ten sposób wypełnić swoją coroczną deklarację podatkową. Poza tym takie programy pozwalają też sprawdzić udostępnioną na stronie naszą deklarację podatkową – to do nas należy jej weryfikacja i akceptacja – tym samym, to my ponosimy odpowiedzialność za jej poprawne wypełnienie. Dlatego też PIT online będzie narzędziem bardzo pomocnym w weryfikacji wypełnionego druku (udostępnioną na rządowej stronie deklarację – podatki.gov.pl – można wczytać do programu). Można też za pomocą programu do PIT wypełnić druk samodzielnie – program wykona za nasz wszelkie konieczne obliczenia. Wszyscy wiemy, jak ważne jest bezbłędne rozliczenie się z fiskusem – dzięki temu unikniemy wyjaśniających wizyt w Urzędzie Skarbowym i ewentualnych kar. Dlatego też opcji e-PIT-y warto przyjrzeć się dokładniej.

Program PIT – dla kogo?

Program PIT służący do rozliczenia deklaracji PIT przez internet to rozwiązanie zarówno dla osób fizycznych, jak i dla firm. Program PIT wybiera odpowiedni formularz (najpopularniejsze PIT-36 i PIT-37 oraz inne) i potrzebne dokumenty. Wylicza podatek, a potem drogą elektroniczną wysyła deklarację do konkretnego Urzędu Skarbowego. E-PIT-y to dostęp do bardzo wielu formularzy podatkowych (ponad 40 deklaracji różnego rodzaju). Co ważne, wypełniając PIT przez internet, nie trzeba być na bieżąco ze wszystkimi przepisami dotyczących rozliczenia podatków. A gdy jednak będziemy mieć wątpliwości, czy też będziemy chcieli szybko wyjaśnić jakąś wątpliwość, mamy dostęp do poradników i darmowego e-booka w temacie podatków.

pit

PIT przez internet – korzyści

PIT przez internet to nie tylko uniknięcie mozolnych obliczeń, e-PIT to również wygoda wysłania deklaracji przez internet –  unikniemy wizyty w Urzędzie Skarbowym, a tym samym – długich kolejek. Poza tym, co bardzo ważne ze względu na poufność udostępnianych danych, e-PIT-y to pełne bezpieczeństwo. Dane są zapisywane wyłącznie na naszym komputerze, a transmisja danych jest szyfrowana. Program do PIT jest również wolny od wirusów, co potwierdzają liderzy programów antywirusowych. Kolejną korzyścią jest też automatyczna archiwizacja deklaracji PIT – dzięki czemu nie zniknie ona na przykład w wyniku awarii  naszego komputera czy też innego urządzenia. Program do PIT zyskał również bardzo pozytywne opinie wśród księgowych i doradców podatkowych. Stwierdzili oni też zgodność programu do e-PIT-ów z obowiązującymi prawnymi wytycznymi. Program ten umożliwia elektroniczną wysyłkę deklaracji podpisanych elektronicznym podpisem, jak i przy wykorzystaniu danych weryfikacyjnych.

E-pity – 1% wedle życzenia

Jak co roku, również i teraz możemy przekazać jeden procent naszego podatku na rzecz wybranej organizacji. E-PIT nie narzuca wyboru – jak to jest często w dostępnych w internecie innych tego typu programach. Dlatego też to my sami decydujemy, do kogo trafią nasze fundusze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ