Bogactwo płynące z produktów konopnych

0
1250
Bogactwo płynące z produktów konopnych

Przez wciąż szerzące się na polskim rynku mity na temat tego, czym są produkty konopne, wiele osób podchodzi do nich z niechęcią. Fakt, że z wielu stron jesteśmy bombardowani zasłyszanymi „prawdami” o narkotyzującym działaniu konopi przemysłowej wpływa szczególnie negatywnie na marketing powstałych z niej pro-zdrowotnych produktów. Zweryfikuj wiadomości, które usłyszałeś do tej pory i sprawdź, czy naprawdę wiesz, czym są konopie siewne!

Konopie siewne a marihuana

Już na samym wstępie trzeba powiedzieć, że konopie siewne nie są tym samym co marihuana. Nie powodują one żadnych efektów psychoaktywnych, jak ma to miejsce w przypadku stosowania konopi indyjskich, czyli marihuany. Produkty konopne, które obecnie można śmiało zakupić w polskich sklepach, nie są towarem zakazanym. Ich sprzedaż jest w pełni legalna, dzięki czemu z powodzeniem możemy korzystać z ich pro-zdrowotnych właściwości w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym oraz spożywczym.

Produkty konopne i ich drogocenne właściwości

Z produktów konopnych najczęściej korzystamy stosując je zewnętrznie, jako kosmetyk, lub dodając nasiona i oleje konopne do codziennych posiłków.

Nasiona konopne posiadają najbardziej odpowiedni dla człowieka stosunek kwasów tłuszczowych, których musimy dostarczać sobie wraz z pożywieniem (stosunek kwasu omega-6 do omega-3 wynosi 3:1). Stosowanie ich w codziennej diecie pomoże w regulacji poziomu cholesterolu oraz w zapobieganiu chorobom układu krwionośnego. Zmniejszy to ryzyko zapadnięcia na chorobę miażdżycową oraz choroby serca. Regularne spożywanie produktów konopnych wpływa również pozytywnie na całościowe funkcjonowanie układu pokarmowego, w tym szczególnie wspomaga pracę wątroby i jelit.

Konopie siewne także z powodzeniem mogą być używane jako produkty do codziennej pielęgnacji ciała. Intensywnie odżywią i nawilżą suchą skórę oraz włosy. Mogą być także stosowane w przypadku poważnych chorób skórnych, jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry, ponieważ wykazują one szczególnie silne działanie przeciwzapalne i regenerujące.

Jakich produktów konopnych używać?

Obecnie szczególnie popularne w użyciu są olejki CBD, których używać można zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce. Oprócz nich często sięgamy również po nasiona konopne ich przetwory (niekoniecznie tylko kuchenne).

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ