Modne okna do Twojego domu

0
1112
Modne okna do Twojego domu

Własny dom to marzenie wielu Polaków, którzy bardzo często poświęcają wiele by je zrealizować. Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie i mnóstwo decyzji do podjęcia. Trzeba zastanowić się nie tylko nad konkretnym projektem, ale też pokryciem dachowym czy wyglądem elewacji. Dla ogólnej prezencji domu duże znaczenie mają również okna. Jakie okna są współcześnie najmodniejsze? Poniżej krótka podpowiedź i przegląd trendów.

Nowoczesne okna przesuwne

Dzisiejsze współczesne domy to bardzo często proste i geometryczne bryły z mocno przeszklonymi ścianami. Takie domy bardzo często budują inwestorzy posiadający działki gdzieś na uboczu, które leżą w otoczeniu natury i drzew. Dzięki dużym oknom natura dosłownie wchodzi do środka, a dom nabiera niespotykanego klimatu. W takich budynkach doskonale sprawdzają się na przykład okna przesuwne pełniące również rolę drzwi, które oddzielają wnętrze domu od tarasu czy ogrodu. W ciepłe miesiące ogród dosłownie wchodzi do środka domu, bo drzwi najczęściej pozostają przez cały czas otwarte. Takie domy dają bardzo bliski kontakt z naturą, pozwalają na podziwianie przyrody. Poza tym wpada przez nie bardzo dużo światła słonecznego wewnątrz jest po prostu jaśniej.

Okna ze szprosami

Okna ze szprosami to prawdziwy hit rodem ze Skandynawii czy dalekiej Anglii. Tego typu okna niestety najczęściej trzeba zamawiać na wymiar, gdyż bardzo trudno znaleźć je w ofercie w katalogach. Okna ze szprosami prezentują się pięknie dużych rezydencjach czy domach na wsi. Dzięki nim architektura domu nabiera pewnej sielskości. Szprosy w oknach to cieniutkie listewki dzielącą okno na kilka lub kilkanaście części. Prezentują się pięknie w oknach zarówno w salonie czy w kuchni.

Są kojarzone właśnie z oknami w domach z rodowodem skandynawskim. Produkcja tego typu okien wymaga jednak niezwykle rozwiniętych technologii, dzięki którym okna zachowają odpowiednie parametry związane między innymi z termoizolacyjnością. Wybierając okna do swojego domu warto kierować się estetyką, jakością oraz ceną, ale też zwracać baczną uwagę na parametry wyszczególnione przez producentów okien. Poza tym dobrze jest zapytać o wycenę okien przynajmniej u dwóch lub trzech producentów, tak by znaleźć opcję najlepszą cenowo dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ