Jak golić twarz – wskazówki dla mężczyzn

0
1449
Jak golić twarz

Golenie twarzy jest podstawą męskiej pielęgnacji. O ile nie chce się hodować „brody drwala” lub nie preferuje się trzydniowego zarostu, trzeba każdego dnia podjąć walkę z niechcianym owłosieniem. Nie musi to być nierówna walka – wystarczy, że zastosuje się odpowiednie żele do golenia, których właściwości pozwolą przeprowadzić ów proces bezboleśnie i bez dyskomfortu.

Żel do golenia jest kosmetykiem, którego w męskiej kosmetyczce nie powinno zabraknąć!

Żel do golenia – czym się charakteryzuje?

Jest to kosmetyk o konsystencji żelu, bardzo wygodnego w stosowaniu. Pokrywa on dokładnie skórę twarzy i w kontakcie z wodą staje się bardzo gęstą pianką. Jego konsystencja jest dużo gęstsza niż pianki czy kremu, dzięki czemu dokładnie pokrywa on całą twarz i przylega do każdego włoska. Golenie z użyciem żelu daje dobre rezultaty, szczególnie dlatego, że podczas ślizgu maszynki po skórze bardzo dokładnie widać ogolone już krawędzie. Kwestią bardzo indywidualną jest natomiast, czy wygodniej będzie stosować żel do golenia, czy piankę.

Właściwości, jakie mają żele do golenia

Żele do golenia przede wszystkim zmiękczają włoski, czyniąc je bardziej podatnymi na działanie maszynki. Sprawia to, że nie ma potrzeby wielokrotnie powtarzać ruchu golącego, i tym samym czynność mniej podrażnia skórę. Wszystko to w konsekwencji wpływa przede wszystkim na komfort golenia, zapobieganie podrażnieniom, a także na skrócenie czasu tej czynności. Zdecydowanie warto pokusić się o dobranie jak najlepszego produktu do golenia, renomowanej marki. Pozwoli on odkryć, jak proste, szybkie i komfortowe może być usuwanie owłosienia z twarzy, nawet gdy trzeba robić to codziennie!

Jak golić twarz?

Jest to temat w teorii bardzo prosty, ale okazuje się, że wielu panów ma z tym spory problem. Ważną kwestią jest wybór dobrej jakościowo, bardzo ostrej i anatomicznie dopasowanej do dłoni maszynki do golenia. Drugą, nie mniej ważną – wybór dobrego żelu. Trzecią – kosmetyk, który złagodzi podrażnienia powstałe po goleniu. Za pomocą żelu zmiękcza się włoski i sprawia, że golenie jest przyjemniejsze. Twarz zawsze należy golić pod włos, dlatego tak ważne jest porządne zmiękczenie zarostu – szczególnie w przypadku włosów grubych i ciemnych. Po nałożeniu żelu lub pianki należy lekko zwilżyć maszynkę i sunąć nią pod włos – najlepiej od dołu do góry. Warto jednak zauważyć, że zarost u każdego mężczyzny układa się nieco inaczej, dlatego technika golenia może być nieco inna. Po ogoleniu twarz trzeba dokładnie umyć z resztek żelu i osuszyć, a potem wklepać w nią niewielką ilość wody po goleniu. I gotowe!

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ