Jakie składniki mają dermokosmetyki?

0
1823
Jakie składniki mają dermokosmetyki?

Dermokosmetyki to produkty o właściwościach leczniczych. Zawarte w nich substancje: oleje roślinne, gliceryna i pantenol wspomagają terapię trądziku, egzemy, atopii i łojotokowego zapalenia skóry. Ich zaletą jest brak konserwantów i sztucznych barwników. Dzięki temu nie uczulają i nie podrażniają.

Czym są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki Cetaphil to produkty, które powstały z połączenia kosmetyków i farmaceutyków. Służą wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Są to profesjonalne preparaty – pianki i emulsje do mycia, kremy i balsamy, które nie tylko pielęgnują, ale także leczą schorzenia dermatologiczne i łagodzą problemy cery – wysuszenie, nadmierną produkcję sebum, skłonność do podrażnień, zaskórniki, alergię i atopię.

Dermokosmetyki w odróżnieniu od produktów drogeryjnych zawierają substancje aktywne, które działają leczniczo. Z tego powodu są poddawane licznym testom i badaniom klinicznym. Te natomiast potwierdzają ich właściwości i pozytywny wpływ na cerę. Środki można nabyć w aptekach (określane są niekiedy jako kosmetyki apteczne) i profesjonalnych sklepach.

Skład dermokosmetyków

W dermokosmetykach znajdują się substancje aktywne o działaniu leczniczym. Wpływają one pozytywnie na wygląd i kondycję skóry. Jednym ze składników jest pantenol, który koi, nawilża, łagodzi podrażnienia, a także regeneruje i odbudowuje uszkodzony naskórek. W kosmetykach aptecznych spotkać można również należący do tzw. emolientów suchych (silikonów) dimetikon. Sprawia on, że skóra jest gładka, miękka i odpowiednio chroniona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Dermokosmetyki zawierają także oleje roślinne, których zadaniem jest odbudowanie naturalnej warstwy lipidowej naskórka, złagodzenie podrażnień i poprawienie jej wyglądu. W produktach jest masło shea, olej z orzechów makadamia i z awokado. O odpowiednie nawilżenie i zapobieganie odwodnieniu dba natomiast gliceryna, która wiąże cząsteczki wody w głębokich warstwach skóry.

Dermokosmetyki mają działanie niekomedogenne. Oznacza to, że nie zatykają porów, a w związku z tym nie przyczyniają się do powstawania zaskórników i niedoskonałości. Nie zawierają ponadto sztucznych barwników, konserwantów i substancji zapachowych, co zapobiega powstawaniu reakcji alergicznych i podrażnień, do których skłonna jest skóra wrażliwa.

Dla kogo przeznaczone są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki zostały stworzone z myślą o osobach, które zmagają się z chorobami dermatologicznymi:

  • trądzikiem (młodzieńczym, pospolitym, różowatym),
  • łojotokowym zapaleniem skóry,
  • atopowym zapaleniem skóry,
  • alergią kontaktową,
  • łuszczycą i łupieżem.

Produkty apteczne sprawdzają się także u osób, których cera nadmiernie się wysusza, ma skłonności do podrażnień, przebarwień lub łojotoku. Dermokosmetyki mogą być stosowane do pielęgnacji skóry noworodków i niemowląt już od pierwszego dnia życia, ponieważ są w pełni bezpieczne i nie powodują alergii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ