Lakiery hybrydowe – czym są i jak je wybrać?

0
760
Lakiery hybrydowe

Jakie mocne strony mają lakiery hybrydowe? Czego potrzebujesz do ich nałożenia i jak wybrać najlepsze lakiery hybrydowe?

Lakiery hybrydowe – czym się różnią od tradycyjnych?

Nie jest tajemnicą, że o pięknych i estetycznych paznokciach marzy każda z nas. Nierzadko mogą być one wizytówką kobiety, dodają pewności siebie i atrakcyjności. Aby osiągnąć taki efekt, konieczne jest systematyczne dbanie o paznokcie. Na szczęście nie jest to ani specjalnie kłopotliwe, ani trudne. Oczywiście dobrze, jeśli masz odrobinę wprawy, alternatywnie możesz udać się do kosmetyczki. Jeśli jednak nie chcesz wydawać wysokich kwot na paznokcie co około 2 tygodnie, samodzielnie się nimi zaopiekuj. W tym celu przydadzą Ci się m.in. lakiery do paznokci, takie jak lakiery tradycyjne czy lakiery hybrydowe. Czym różnią się one od siebie?

Lakiery hybrydowe są przede wszystkim trwalsze i bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu na paznokciach z powodzeniem utrzymują się przez 3, a czasem nawet 4 tygodnie. Dlatego też częściej zachodzi konieczność zdjęcia hybrydy z powodu odrostów niż z powodu ich uszkodzenia. Z drugiej strony lakiery tradycyjne wymagają mniej pracy przy ich nakładaniu.

Wybieramy lakiery hybrydowe

Wybór lakierów hybrydowych jest ogromny, całą ich masę znajdziesz zarówno na sklepowych półkach, jak i w sklepach internetowych. Dzięki temu z pewnością kupisz lakiery, których potrzebujesz i które spełnią wszystkie Twoje potrzeby. Przed podjęciem decyzji należy jednak pamiętać, aby zwrócić uwagę na więcej czynników niż tylko kolor lakieru. Oczywiście kolor lakieru jest niebywale istotny, gdyż to on gwarantuje finalny efekt i zapewnia stworzenie wyjątkowych stylizacji. Jednym z kluczowych czynników wyboru jest konsystencja lakieru. Zależnie od tego, czy jest on gęsty, czy też rzadki, trudniejsze bądź łatwiejsze może być jego nakładanie i precyzyjne pokrycie płytki paznokcia. Koniecznie przyjrzyj się też składowi lakieru do paznokci, nie powinien on zawierać takich szkodliwych substancji, jak toluen, formaldehyd czy DBP. Ponadto dość istotna jest pigmentacja, która wpływa na efekt.

Czego potrzebujesz do manicure hybrydowego?

Lakiery hybrydowe są oczywiście niezbędne do przygotowania manicure hybrydowego, to jednak nie wszystko. Oprócz tego konieczne są m.in. następujące elementy:

  • baza hybrydowa – decyduje o trwałości lakieru i zapewnia jego utrzymanie przez długi czas,
  • top hybrydowy – służy do wykończenia manicure hybrydowego; dostępny jest bogaty wybór topów hybrydowych, koniecznie zapoznaj się z dodatkowymi informacjami na temat jego zastosowania,
  • lampa – służy do utwardzenia nałożonej warstwy, co ją utrwala i sprawia, że będzie bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne,
  • cleaner – jego zadaniem jest odtłuszczenie powierzchni paznokcia,
  • primer – także odtłuszcza paznokcie, a do tego zwiększa przyczepność płytki,
  • waciki bezpyłowe,
  • bloczek lub pilniczek – oba przyrządy służą do kształtowania paznokci,
  • drewniane patyczki lub metalowe kopytko – dzięki nim przygotujesz skórki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ