Zdrowie jest najważniejsze

0
1316
Zdrowie jest najważniejsze

Wiele osób nie szanuje swojego zdrowia. Zaczyna o nie dbać, gdy to zaczyna szwankować. Już poeta pisał „Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz..”. Dziś słowa poety są nadal aktualne choć od tamtego czasu minęło kilka wieków. Większość z nas zaczyna zwracać uwagę na swoje zdrowie wtedy, gdy odchodzi ktoś ze znajomych. Wtedy myślimy, analizujemy swoje życie i zdrowie. I bardzo często przewartościowujemy je na bardziej świadome.

Zastanawiamy się też nad tym, jak dbać o zdrowie, gdy zauważamy u siebie samych, że dzieje się z nim coś niepokojącego. Na przykład brak nam sił, apetytu, tracimy energię lub coś nas pobolewa. Wtedy zapala nam się czerwona lampka. Czytamy dużo o zdrowiu w internecie na przykład blog o zdrowiu charyzmatycy.pl. O swoje zdrowie nie dbają także osoby z nadwagą i osoby otyłe. Gdyż każdego dnia rujnują swoje zdrowie i skracają sobie życie, oraz odbierają sprawność swojemu organizmowi poprzez nadmierną konsumpcję zwłaszcza niezdrowych dań.

Niezdrowe dania posiadają puste kalorie, które nie wnoszą do naszego organizmu niczego pożytecznego, a tylko rozbudowują masę naszego ciała. I zanim się spostrzeżemy ważymy o wiele za dużo. I koło się zamyka, bo przed nami odchudzanie, które także najczęściej jest niezdrowe dla naszego ciała. Gdyż pragniemy schudnąć w mgnieniu oka i w tym celu stosujemy przeróżne cud diety i niezdrowe diety.

To prawda, że dieta i odchudzanie mają ze sobą wiele wspólnego. Lecz trzeba odchudzać się z głową. Czyli tak, aby nie zaszkodzić sobie jeszcze bardziej. Organizm osoby otyłej i tak jest już zdegradowany. I gdy dojdzie do tego jeszcze niezdrowa dieta, to jak ma on podnieść się z upadku, w jakim się znalazł. Dotychczas szkodziła mu niezdrowa i kaloryczna dieta, a teraz nagle zostaje pozbawiony wszystkiego, co dotychczas miał na wyciągniecie ręki. A w dodatku substytutem dotychczasowych pokarmów nie stają się zdrowe produkty, jak warzywa i owoce, lecz jakieś wynalazki, które maja błyskawicznie zniwelować masę ciała. A w konsekwencji tylko szokują organizm i nie wnoszą żadnych wartości odżywczych. Czym doprowadzają organizm do jeszcze większej degradacji. Często bezpowrotnie niszczą organy w naszym ciele.

Czy warto tak się zachowywać? Odpowiedź może być tylko jedna, że nie warto, gdyż zdrowie i życie ma się tylko jedno. Co w takiej sytuacji trzeba robić ? Najlepiej działać prewencyjnie i nie dopuścić do nadwagi nie wspominając o otyłości. Lecz jeżeli już ona istnieje, to wybrać zdrową i rozłożoną w czasie dietę odchudzającą, a także wdrożyć elementy ruchu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ