Włosy kręcone – kosmetyki

0
1160
Włosy kręcone – kosmetyki

Nie od dzisiaj wiadomo, że zawsze brakuje nam tego, czego nie mamy. Kobiety o kręconych włosach marzą o prostych, niezwijających się włosach, te o prostych marzą o zadziornych kędziorkach.
Obecnie do każdego rodzaju włosów można dobrać specjalistyczne, odpowiednie i zalecane kosmetyki, pielęgnujące w nich to, co najlepsze i co charakterystyczne. Szczególnie jednak troskliwej opieki wymagają włosy kręcone ze względu na swoją specyfikę.
Włosy kręcone potrzebują kosmetyki dopasowane do ich szczególnej delikatności. Przede wszystkim więc należy sięgać po (dzisiaj niekoniecznie już bardzo drogie i niedostępne) te, których używają styliści oraz fryzjerzy z najlepszych salonów.
Wśród najważniejszych produktów, które musisz znać, jeśli masz kręcone włosy, z pewnością znajduje się na przykład szampon, ale maksymalnie delikatny, przeznaczony właśnie do takich włosów. Dlaczego? Ciężkie szampony mogą uszkodzić niezwykle wrażliwą strukturę włókien włosa. Tego rodzaju włosy również często są przesuszone, a naturalną barierą ochronną przed tym zjawiskiem jest wytwarzanie sebum, dlatego osoby z kręconymi włosami mogą mieć kłopot z przetłuszczającymi się włosami. W tym miejscu mogą pojawić się również problemy z łupieżem, ponieważ nadmiar sebum oraz łupież zawsze idą ze sobą w parze. Do włosów kręconych kosmetyki powinny być pozbawione SLS, nie mogą również składać się w zbyt dużym stopniu z keratyny.
Dla tego rodzaju włosów niezbędne jest również regularne stosowanie albo dobrej odżywki, albo maski nawilżającej. Zapobiegnie to nadmiernej produkcji sebum. Intensywnie działające maski najlepiej jest stosować jeden raz w tygodniu, standardowe odżywki z kolei codzienne. Najlepsze będą miały te, u których w składzie znajdziesz D-Pantenol czy kwas hialuronowy.
Dobrym pomysłem będzie również stosowanie naturalnego kompresu – mamy tu na myśli oczywiście dobroczynne olejki, zawierające masę witamin, antyoksydanty, genialnie nawilżające włosy.

http://www.glamourlook.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ