Suplementy na rzeźbę

0
1109
Suplementy na rzeźbę

Piękna, wysortowana, umięśniona i wyrzeźbiona sylwetka to marzenie wielu mężczyzn i także wielu kobiet. Obecnie siłownie znajdują się w każdym mieście, a liczba trenerów personalnych z dnia na dzień rośnie. Aby osiągnąć wymarzone efekty potrzeba wiele pracy, samozaparcia oraz samodyscypliny. Istotna jest odpowiednia dieta, trening oraz suplementy diety. Zacznijmy od treningu

Trening na rzeźbę

Rozpoczęcie treningu mającego na celu wyrzeźbienie ciała można rozpocząć tylko w momencie, kiedy przez minimum rok budowało się masę mięśniową przez odpowiednie ćwiczenia i dietę. Trening nie pozwala zbudować mięśni, ponieważ opiera się na ujemnym bilansie kalorycznym, dlatego nie jest odpowiedni dla osób początkujących.

Dieta i suplementacja

Najlepiej do codziennego menu wprowadzić kilka zmian, a więc spożywać więcej zdrowych węglowodanów, które znaleźć można w rybach morskich, awokado i orzechach. Istotne jest zwiększenie ilości białka nawet do 3 g na kilogram masy ciała. Ponadto należy dostarczać organizmowi odpowiednią ilość błonnika, który zawierają między innymi warzywa i produkty pełnoziarniste. Dobrze jest spożywać chude gatunki mięsa oraz jajka. Dieta powinna być niskokaloryczna z odpowiednią ilością białka. Najlepiej zacząć od ustalenia zerowego bilansu energetycznego, a później odjąć od tej wartości 300 kcal. To spowoduje utratę tkanki tłuszczowej, ale ochroni mięśnie przed rozpadem. Suplementacja podczas rzeźbienia sylwetki jest wręcz wskazana i sięga po nią coraz więcej mężczyzn, ale i również kobiet. Deficyt kaloryczny może powodować katabolizm mięśni, dlatego najlepiej zażywać odżywki białkowe, które są łatwo przyswajalne. Przed zakupem suplementu na rzeźbę należy zapoznać się dokładnie ze składem na etykiecie, ponieważ w wielu z nich znaleźć można koncentrat białka serwatkowego, który zawiera sporo węglowodanów i tłuszczy. Takich substancji należy unikać.

Jeśli nie wiesz, jaki suplement zakupić, zapytaj swojego trenera lub zapoznaj się z rankingami dostępnymi w internecie. Tam poznasz dokładny skład najlepiej ocenianych produktów, ich cenę oraz opinie o ich działaniu.

http://www.jami-jami.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ