Jak pielęgnować sztuczne rzęsy

0
1132
Jak pielęgnować sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy biją dzisiaj rekordy popularności. Jeszcze kilka lat temu pewnie nikt by nie przypuszczał, że naklejanie sobie dodatkowych rzęs dla ich zagęszczenie i zintensyfikowania spojrzenia będzie na porządku dziennym. Dzisiaj takie zabiegi już nikogo nie dziwią, a spędzenie w tym celu dwóch czy nawet trzech godzin u kosmetyczki jest warte zachodu.
Aby sztuczne rzęsy wyglądały estetycznie od początku do samego końca, niezbędna jest wiedza ich posiadaczki o tym, w jaki sposób należy je odpowiednio pielęgnować. Najważniejsze są pierwsze dwie doby od wykonanego zabiegu – to właśnie od tego okresu będzie zależało, jak długo zaaplikowane rzęsy będą się trzymać na naszych powiekach. W tym czasie trzeba przede wszystkim unikać miejsc gorących, wilgotnych i zaparowanych, a więc wszelkiego rodzaju basenów czy saun. Trzeba również uważać przy nakładaniu kosmetyków w okolicach oczu, żeby nie naruszyć struktury sztucznych rzęs. Absolutnie nie wolno również oczu pocierać czy dotykać, niewskazane jest również rozczesywanie rzęs.
Po upływie dwóch dób trwałość aplikacji oczywiście się zwiększa, trzeba jednak nadal pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym rzęsy będą nas zdobić przez długi czas. W dalszym ciągu należy szczególnie uważać podczas kosmetyki oczu – zarówno podczas nakładania makijażu, jaki stosowania kosmetyków czy demakijażu. Niewskazane jest korzystanie z tłustych kremów czy wazeliny, kremów po oczy czy olejków oraz mleczek. Najlepiej sprawdzą się specyfiki opracowane na bazie wody. Jeśli zmywasz makijaż, nie korzystaj z wacików ani innych materiałów, z których włókna mogłyby osadzić się na rzęsach i zniszczyć efekt. Makijaż na samych rzęsach trzeba wykonywać specjalnymi, dostosowanymi kosmetykami, stworzonymi specjalnie do przedłużanych, sztucznych rzęs. W czasie, kiedy masz nałożone sztuczne rzęsy, najlepiej wciąż wystrzegać się miejsc podwyższonej wilgotności oraz większej temperaturze, a więc wszelkiego rodzaju saun, basenów czy Aquaparków.

http://www.testersi.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ