Tornister – jaki będzie odpowiedni dla pierwszoklasisty?

0
513
tornister

Przygotowanie dziecka na pierwszy dzień w szkole nigdy nie należało do najłatwiejszych zadań. Rodzice świetnie zdają sobie z tego sprawę, szczególnie, w momencie, kiedy nadszedł czas na skompletowanie wyprawki dla pierwszoklasisty. Oczywistym jest fakt, że nasza pociecha musi zostać perfekcyjnie przygotowana tak, by w tym szczególnym dniu niczego jej nie zabrakło. Najważniejszym elementem okazuje się być tornister. To w nim nasz pierwszoklasista będzie nosił wszystkie niezbędne przybory i gadżety. Wobec tego jak dobrać idealny model dla dziecka?

Tornister z usztywnieniem to zawsze dobry wybór

Nie da się ukryć, że wśród tornistrów można znaleźć co najmniej kilkanaście różnych modeli. Jednocześnie idealny dla pierwszoklasisty będzie ten, który dodatkowo dysponuje usztywnianymi „plecami”. Dlaczego? Otóż kręgosłup dziecka w tym wieku nie jest jeszcze na tyle wytrzymały, by wszelakie obciążenia nie robiły na nim większego wrażenia. Wobec tego tornister bez usztywnienia może doprowadzić do poważnych problemów z dziecięcym kręgosłupem, a także spowodować wiele dolegliwości bólowych. Wobec tego wśród tornistrów dla pierwszoklasisty powinniśmy wybierać te modele, które posiadają dodatkowe usztywnienie na plecach. Nasze dziecko z pewnością nam za to podziękuje.

Odpowiednie szelki przy tornistrze to podstawa

Tornister dla pierwszoklasisty powinien również zostać wyposażony w odpowiednie szelki. Mowa tu o tych modelach, które są odpowiednio szerokie- dzięki czemu równomiernie rozłożą one ciężar na ramionach dziecka. Dodatkowo odpowiednie szelki przy tornistrze powinny odznaczać się także specjalną, miękką wyściółką. Dzięki temu dziecko nie będzie czuło, że szelki tornistra dosłownie wrzynają się w jego ramiona i co gorsza doprowadzają do powstania odparzeń na jego delikatnej skórze. Warto więc poświęcić szelkom tornistra znacznie większą uwagę.

Design i ozdoby tornistra pozostawmy już dziecku

Najważniejsze podczas wyboru tornistra- z perspektywy dziecka- będzie jego wygląd zewnętrzny. W tym wypadku jednak nie powinniśmy samodzielnie decydować. To nasz maluch będzie korzystał z tornistra i to on będzie z nim codziennie przemierzał drogę do szkoły. Wobec tego postarajmy się dać w tym zakresie wybór dziecku. Niech dokładnie przejrzy różnorodne modele tornistrów, a następnie wskaże, który najbardziej przypadł mu do gustu. Dzięki temu nasza pociecha będzie z o wiele większą chęcią uczęszczała na zajęcia i chwaliła się swoim nowym tornistrem przed rówieśnikami. Z pozoru niewielka rzec, a może dać wiele radości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ