Jakiego drona kupić?

0
324
Drony z GPS

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się zdalnie sterowane drony. Dron z kamerą to mini statek powietrzny, który umożliwia rejestrowanie materiałów wideo. Wszystko nagrywane jest z perspektywy lotu ptaka, więc widok jest naprawdę piękny. Przy użyciu specjalnego kontrolera można sterować zdalnie taką maszynę. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że za pomocą smartfona również można kierować nowoczesnymi dronami.

Drony z GPS

Najlepiej zakupić drona u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa a rynku i cieszy się dobrą opinią. Drony z GPS są niezwykle skuteczne, ponieważ można je namierzyć gdziekolwiek się znajdują. Dawniej jedynie dla specjalistów były zarezerwowane drony. Były wykorzystywane między innymi w wojsku w celach wywiadowczych. Obecnie w sektorze rekreacyjnym oraz komercyjnym również dostrzeżono ich liczne zalety. Zalety dronów doceniają przede wszystkim twórcy materiałów filmowych. Drony potrafią niektóre miejsca przedstawić w naprawdę wyjątkowy sposób. O zdalnie sterowanym sprzęcie wyposażonym w dodatkowe właściwości marzy chyba każdy.

Niektóre drony mają bardzo małe rozmiary, dlatego można je ze sobą zabrać niemal wszędzie. Można śmiało powiedzieć, że wśród najciekawszych odkryć technologicznych ostatnich lat występują drony. Tańsze modele także umożliwiają nagrywanie wspaniałych filmów oraz robienie zdjęć wysokiej jakości. Warto mieć na uwadze, że niektóre drony potrafią kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oczywiście do użytku własnego wystarczy dron z kamerą za kilka tysięcy, ale z czasem wymagania będą coraz większe. Sprzęt do 2000 zł można nazwać mianem taniego drona. Takie urządzenie jest już solidnie wykonanie i zapewnia dobrą jakość nagrań.

Przed rozpoczęciem zabawy trzeba pamiętać o zapoznaniu się się z obowiązującymi przepisami prawnymi. Warto jasno podkreślić, że prawo dokładnie reguluje kwestie poruszania się takim sprzętem po przestrzeni powietrznej. Niestety przepisy bardzo często się zmieniają, dlatego trzeba zawsze być na bieżąco. Tańszy sprzęt oczywiście nie będzie tak rozbudowany jak topowe modele, ale do osoby początkującej powinien całkowicie wystarczyć.

Dron – jaki wybrać?

Czasami tanie drony potrafią być naprawdę dobre. W jakości SD lub HD nagrywa obecnie zdecydowana większość najtańszych dronów. Takie urządzenia kosztują zaledwie kilkaset złotych, dlatego nie można mieć względem nich dużych oczekiwań. Wybierając konkretny model warto także zwrócić uwagę na zasięg. Jest to równoznaczne pracy na jednym naładowaniu akumulatora.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ