Top 3 najciekawszych modeli samochodów klasycznych

0
2316
Top 3 najciekawszych modeli samochodów klasycznych

Wiele jest powodów przez które decydujemy się wejść w posiadanie wybranego oldtimera. Jedni stare pojazdy kupują z miłości do nich, inni natomiast widzą w nich wyłącznie czysty zysk. Nieważne tak naprawdę czym się kierujemy, gdyż w obu tych przypadkach zależy nam na kupnie samochodu, który będzie atrakcyjny zarówno pod względem fizycznym, jak również zarobkowym.

W dzisiejszym artykule postanowiliśmy wybrać i przedstawić 3 najciekawsze, a zarazem jedne z najdroższych kolekcjonerskich modeli samochodów:

Bugatti 57S Atlantic (1936r.)

Ten znany na całym świecie pojazd powstał tylko w jednym modelu koncepcyjnym i czterech produkcyjnych. Niestety nie wszystkie z nich przetrwały próbę czasu i dzisiaj na świecie znaleźć można jedynie dwa egzemplarze Bugatti 57S Atlantic. Swego czasu samochód ten został uznany za najbardziej nowoczesny i efektowny model, który ukazał się jeszcze przed wojną.

Ferrari 250 GTO

Prawdopodobnie każdy miłośnik samochodów zabytkowych doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wśród najdroższych pojazdów na świecie najwięcej czołowych miejsc zajmują auta marki Ferrari. Wspomniany wyżej model jest jednym z najbardziej kultowych, który został wyprodukowany w 39 egzemplarzach.

Mercedes-Benz W196R (1954r.)

Oglądasz Formułę 1? Jeśli tak to powinieneś wiedzieć, że to niezwykle ważny model w dziedzinie sportu motorowego oraz odgrywający dosyć istotną rolę w historii wspomnianej już Formuły 1. Opracowany przez inżynierów Mercedesa wprowadził do wyścigów m.in. wtrysk paliwa oraz rozrząd desmodroniczny.

Niestety prawdopodobnie większości z nas nie stać na kupno wspomnianych wyżej modeli pojazdów, dlatego musimy pocieszyć się choć tańszymi, to równie przykuwającymi uwagę samochodami. Inwestując zgromadzony kapitał w dobro luksusowe typu samochód zabytkowy musimy liczyć się z kosztami, jakie trzeba będzie ponieść, aby zakupiony pojazd wyremontować czy odrestaurować tak, by w przyszłości na jego sprzedaży można było zarobić.

Jeśli choć trochę znasz się na klasykach to wiesz doskonale, że jakiekolwiek nieplanowane wydatki związane z pojazdem mogą pogrążyć jego właściciela. Nie narażaj się na takowe i już dzisiaj wykup polisę dedykowaną klasykom, np. https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/. W razie zaistnienia sytuacji losowej, w której Twój pojazd zostanie uszkodzony otrzymasz od ubezpieczyciela środki na usunięcie powstałych usterek i nie będziesz musiał dokładać z własnej kieszeni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ