Tanie podróżowanie

0
1335
Tanie podróżowanie

Podróżowanie stało się bardzo modne w ostatnich latach i nic dziwnego, bo jest to zajęcie, które jest dość tanie, a także pozwala na poznawanie naprawdę bardzo wielu kultur oraz ludzi. Każdy kto jest choć odrobinę otwarty, a także zna język na tyle, że będzie mógł z kimś porozmawiać to na pewno będzie w życiu sporo podróżował. Jednak podróżowanie to jedno i bardzo dużo osób chce tego robić jak najwięcej. Ważne jest jednak podejście do tego tematu. Najważniejsze przy wyborze lokalizacja, zwłaszcza dla młodych osób jest cena i trochę fakt gdzie się leci. Bardzo często ktoś kto decyduje się na podróż wybiera najpierw kraj z rodzai, ciepłe, chłodne, a może nadmorskie czy też inne, a potem dopiero sprawdza jaka jest cena lotu czy też podróży do miejsc docelowych, które w ogóle są brane pod uwagę. Wszystko to sprawia, że tak naprawdę za turystykę w obecnych czasach odpowiadają biura podróży, a także firmy transportowe, które tworzą ceny.

Jak szukać taniej podróży?
1. Wycieczka last minute
Jest to pierwszy sposób, czyli zaklepanie sobie wolnego na pewien okres, a następnie czekanie na to jak się rozwinie dana sytuacja. Codzienne sprawdzanie ofert biur podróży pozwoli na kupienie wycieczki, czasami nawet o 60% taniej. Ile razy ktoś kto ma dość dużo pieniędzy decyduje się na podróż, a następnie gdy jest już na miejscu i poznaje jakieś inne osoby z jego kraju, które też przyjechały z tego biura podróży i okazuje się, że one kupiły tę wycieczkę na last minute i zapłaciły połowę tego co te osoby, które zakupiły ją wcześniej. Bardzo często osoby się po prostu denerwują i nie jest to dziwne, bo okazuje się, że można kupić wycieczkę znacznie taniej, a nie przepłacać.

2. Promocje
Bardzo często można również spotkać promocję na różnego rodzaju busy czy też nawet pociągu. Zachęcają one do podróży w danym kierunku i bardzo często taka podróż to będzie koszt około 1 zł. Takie promocje naprawdę można trafić i nic dziwnego, jeśli ktoś podróżuje właśnie w taki sposób, bo jest to naprawdę przede wszystkim tanie podróżowanie i czasami wyjdzie nawet taniej i szybciej niż łapanie stopa.

3. Oferty lotnicze
Jeśli była mowa o biletach na busa i pociąg to oczywiście nie może również zabraknąć ofert na podróżowanie samolotem. Jest to ostatnio bardzo modne, ponieważ ceny właśnie tego środka transportu drastycznie spadły, a co za tym idzie podróżowanie w inne zakątki ziemi stało się bardzo proste i przede wszystkim opłacalne. Warto poszukać ofert na samoloty, które tak naprawdę zmieniają się z dnia na dzień, a nawet linie lotnicze wprowadzają promocje na daną ilość biletów lotniczych, czyli na przykład w danej cenie można kupić tylko 2-3 bilety lotnicze i jest to taka zachęta dla osób, które chcą podróżować w 4 osoby. Może być to na przykład cała rodzina, która chce gdzieś polecieć i zobaczą promocję, więc wezmą po prostu 3 bilety w danej cenie, a jeden będą musieli dokupić drożej. W ich teorii i tak zarobili, bo te 3 bilety był kupione taniej, jednak bardzo często to linia lotnicza na tym zarabia.

http://www.mojpodroznik.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ