Arytmia serca – przyczyny

0
1228
Arytmia serca - przyczyny

Arytmia serca, inaczej kołatanie serca jest nieprzyjemnym uczuciem bicia serca spowodowanym zmianami w częstotliwości, rytmie lub sile skurczów serca.

arytmia serca – przyczyny
1) Choroby serca:
a) głównie zaburzenia rytmu, na przykład migotanie przedsionków, bigeminie czy trigeminie komorowe lub przewodzenia, na przykład bloki przedsionkowo-komorowe pierwszego, drugiego czy trzeciego stopnia
b) choroba niedokrwienna serca (czyli inaczej mówiąc choroba wieńcowa)
c) wady serca czyli między innymi zwężenia (stenozy) zastawki mitralnej, aortalnej i innych, niedomykalności zastawki mitralnej, aortalnej i innych. Mogą wystąpić również złożone wady serca na przykład stenoza i niedomykalność w różnym stopniu u danego pacjenta, który prezentuje objawy obu wad. Do wad serca należą również: ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej (najczęstsza wrodzona wada serca u dorosłych), ubytek w przegrodzie międzykomorowej (najczęstsza wada wrodzona u dzieci), przetrwały przewód tętniczy Botalla i inne…
d) zapalenie osierdzia
e) kardiomiopatie
f) niewydolność serca

arytmia serca – przyczyny:
2) Zaburzenia psychiczne: nerwica, napady paniki, depresja, zaburzenia hipochondryczne (Najprościej rzecz ujmując w zaburzeniach hipochondrycznych chodzi o to, że osoba zdrowa jest święcie przekonana że jest chora i nie przekonują tej osoby ani wyniki badań, ani zapewnienia ze strony różnych lekarzy specjalistów. Wie swoje, że jest ciężko chora i już i „święty Boże” nie pomoże jak ktoś wbije sobie coś do głowy, nawet coś irracjonalnego.)

arytmia serca_przyczyny:
3) Leki i używki, a tutaj mamy całą masę substancji chemicznych, której nie sposób wymienić. Do tych związków należą alkohol, leki, narkotyki… (alkohol – nadużycie lub odstawienie, kofeina (kawa!, napoje energetyzujące!), nikotyna (papierosy, a w tym tak zwane e-papierosy), narkotyki takie jak amfetamina, kokaina i nie wolno nam zapomnieć, kiedy już mówimy o narkotykach o dopalaczach, które są po prostu mieszanką śmiertelnie niebezpiecznych substancji z którymi lekarze nie mogą sobie poradzić. A teraz przejdźmy do leków: leki cholinergiczne, beta-2-mimetyki, odstawienie beta-blokerów, (gdy się zażywa regularnie beta-blokery powodują one zmniejszenie częstotliwości rytmu serca. A przyspieszenie jest powodowane ich odstawieniem. To zjawisko tłumaczy tak zwany „efekt z odbicia”), teofilina, glikozydy naparstnicy, azotany i oczywiście znana z lekcji biologii, wykorzystywana powszechnie w medycynie ratunkowej adrenalina.

Arytmia serca – przyczyny:
4) Zaburzenia metaboliczne (One również stanowią bardzo ważną przyczynę powstania zaburzeń rytmu serca, tak zwanego „kołatania”). Do zaburzeń metabolicznych zaliczamy: nadczynność tarczycy, hipoglikemię, hipokaliemię (zbyt mały poziom potasu we krwi), zbyt mały lub zbyt duży poziom wapnia w organizmie (hipokalcemia lub hiperkalcemia), zbyt mały lub zbyt wysoki poziom magnezu we krwi (hipomagnezemia lub hipermagnezemia), guz chromochłonny czy menopauza.

Inne przyczyny to niedokrwistość, gorączka.

http://www.niezawal.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułProdukty ekologiczne
Następny artykułTanie podróżowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ