Szukasz udanego prezentu dla kilkulatka? Zobacz nasze propozycje!

0
7151
Szukasz udanego prezentu dla kilkulatka

Na rodzimym rynku nie brakuje zabawek dla dzieci. Dobrobyt sprawił, że na sklepowych półkach możemy znaleźć zarówno wartościowe gry, jak i ogłupiające i słabo wykonane plastikowe badziewia. W jaki sposób podjąć dobry wybór, aby obdarowana pociecha miała jak największe korzyści z prezentu, a bawiąc się, mogła się zarazem uczyć? Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji.

Interaktywne gry i rozwijające zabawki

Wśród ciekawszych gier i zabaw nie sposób nie wspomnieć poczciwych warcabów czy szachów. Świetnym wstępem do ekonomii dla dzieci może być popularna gra „Monopoly”, dostępna w różnych wariantach tematycznych. Ci, którzy chcą rozwinąć w swoich pociechach słownictwo, powinni zdecydować się na „Scrabble”. W rozwoju procesów pamięci mogą z kolei pomóc popularne gry typu memory. W poprawie koordynacji oko-ręka mogą pomóc gry sprawnościowe, takie jak Jenga czy dobrze znane starszym bierki. Te pociechy, które uwielbiają prace plastyczne, na pewno będą zachwycone, gdy otrzymają zestaw ciastoliny lub płótno oprawione w ramkę wraz z zestawem farbek i pędzli.

Inteligentne książki dla najmłodszych

Jeśli uważasz, że książki dla dzieci dla kilkulatków to nuda i ostateczność, to jesteś w ogromnym błędzie. Skupianie się na fascynującej lekturze może być jednym z ciekawszych sposobów na wspólne spędzenie czasu z pociechą. Warto tu wspomnieć nie tylko o tym, o czym mówi się najczęściej, czyli o rozwoju wyobraźni i zasobu słownictwa, ale również o doskonałej zabawie, które dziecko ma podczas czytania. Wśród polecanych dla pociech lektur są nie tylko baśnie popularnych autorów, na przykład Braci Grimm, ale też dzieła Juliana Tuwima (dostosowane do wieku), ale również „Dzieci z Bullerbyn”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Tajemniczy Ogród” i wiele innych. Każdego roku powstaje wiele fascynujących książek dla najmłodszych. Wiele z nich jest wspaniale ilustrowanych. Dla młodszych dzieci przygotowano karty kontrastowe czy książki sensoryczne, również pobudzające zmysły.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ