Suplementy w diecie i mikroskładniki

0
1244

W ofercie współczesnych producentów suplementów sportowych jest dużo substancji, które mają wspomagać nasze aktywności sportowe. Zwiększać nasze możliwości i efekty oraz chronić przed ewentualnymi kontuzjami. Nasze ciało składa się głównie z wody, białka i tłuszczu. Wodę potrzebujemy, tłuszczu nie chcemy, a mięśnie budujemy. Do ich budowy potrzebne są aminokwasy rozgałęzione. Potocznie są nazywane BCAA – kiedy i dla kogo są przeznaczone? Każda osoba aktywna powinna się wspomagać tym suplementem, aby powstrzymać katabolizm. W połączeniu z białkiem oraz mikroskładnikami doprowadza organizm do efektu anabolicznego. Procesy budulcowe dominują nad tymi rozpadowymi.

Nawet najlepsze suplementy diety nie będą w pełni wykorzystane, jeśli organizm nie będzie miał dostarczonych mikroskładników. Nikt sobie nie zdaje sprawy, że witamina C a odchudzanie to praktycznie synonim. Bez zaspokojenia jej popytu ciało nie jest w stanie poprawnie funkcjonować, a samo nie umie jej wyprodukować. Tworzą się złogi, ma problemy z usuwaniem toksyn i osłabiają się naczynia oraz komórki. W takim środowisku procesy anaboliczne nie mogą mieć miejsca.

Nie możemy również zapomnieć o oczyszczeniu zewnętrznym organizmu. Zablokowane pory ciała nie są wstanie usuwać z ciała toksycznych elementów przemiany materii. Rozwiązaniem tego powinny być lecznicze kąpiele i nasiadówki które nie tylko wpływają na wyciszenie organizmu i relaks psychiczny, ale również oczyszczają skórę Udrażnia to pory i umożliwia nieskrępowane pozbywanie się toksyn z organizmu.

http://www.panprezent.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ