Planowanie ciąży

0
1305

Większość kobiet dochodzi w swoim życiu do etapu, w którym zaczyna marzyć o powiększeniu rodziny. Jeśli planujemy zajście w ciążę warto się do niej odpowiednio przygotować. Warto zaszczepić się wtedy na grypę. Lista leków jakie można przyjmować w ciąży jest bardzo ograniczona i lepiej uniknąć w tym czasie choroby. Gorączka po szczepieniach może nas zniechęcić do szczepienia, lecz to lepsze niż kilkutygodniowe męczenie się z grypą domowymi sposobami podczas ciąży.

Kobieta może zajść w ciąże tylko przez kilka dni w miesiącu. Ten proces ma swoją nazwę. Owulacja – czy można przewidzieć? Wiele kobiet odczuwa, kiedy ma owulację. Czuje wtedy lekki ból brzucha. W tym czasie zmienia się również temperatura w pochwie. Jeśli kobieta mierzy ją codziennie powinna bez problemu poznać kiedy ma dni płodne. Wiele kobiet, które mają już jedno dziecko zastanawia się Czy druga ciąża jest łatwiejsza niż pierwsza. Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każda kobieta przechodzi ciąże inaczej i każda ciąża jest inna. Może być tak, że pierwsza ciąża była dla nas wyjątkowo trudna a druga okaże się niezmiernie łatwa. A może zdarzyć się tak, że w pierwsza ciąża przebiegła u nas bezproblemowo a druga okaże się znacznie bardziej kłopotliwa. Nie ma tu żadnej zasady. Nie powinniśmy się tym jednak martwić na zapas.

Planując ciąże warto się do niej odpowiednio przygotować. Wykonać podstawowe badania. Warto również jeszcze przed zajściem w ciąże zacząć brać kwas foliowy,który jest niezbędny do prawidłowego rozwoju ciąży.

http://www.zyrardowianka.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ