Suchy szampon – musisz go mieć!

0
2510
Suchy szampon – musisz go mieć!

Nagłe spotkanie, brak czasu, długa podróż? Nie zawsze zdążysz umyć głowę, a przecież nie wyjdziesz do ludzi z brudnymi włosami. Czy wówczas jedynym ratunkiem jest czapka, chustka, turban bądź kapelusz? O ile w podróży się sprawdzą, to raczej w pracy czy na oficjalnym spotkaniu już niekoniecznie. Wtedy pomóc może suchy szampon, który przywróci świeżość włosom szybko i bez użycia wody!

Każdemu zdarzyło się zaspać, spóźnić itp. Jak pokazać się szefowi i współpracownikom z klapniętą fryzurą i nieświeżymi włosami. Do wyboru wydawałoby się są dwie opcje – albo umycie ich i jeszcze większe spóźnienie, albo nienajlepsza prezentacja wśród kolegów i koleżanek. Na szczęście przed kilkoma laty na rynku kosmetycznym pojawił się suchy szampon. To kosmetyk, który może natychmiastowo odświeżyć włosy i sprawić, że będą doskonale się prezentowały przez cały dzień.

Suchy szampon – co to takiego?

Suchy szampon to szampon, który nadaje włosom świeżości bez użycia wody. Wystarczy spryskać nim głowę i przeczesać włosy, by kosmetyk został równomiernie rozprowadzony. I już – to wszystko. Włosy nabierają zupełnie innego wyglądu, stają się puszyste i świeże. Jak to możliwe? Producenci stosują różne metody. Przykładowo suchy szampon od L’Oreal (seria Magic Shampoo) zawiera bardzo drobną skrobię ryżową, która pochłania sebum. W tym przypadku dodatkowym plusem jest też niewątpliwie fakt, iż nie ma obaw przed nałożeniem zbyt dużej ilości tego kosmetyku – nie obciąża on włosów. Warto mieć to na uwadze, bowiem zdarza się, że suchy szampon słabej jakości zostawia biały nalot i smugi, co wygląda niezbyt estetycznie.

Dlaczego warto mieć suchy szampon?

Trzeba pamiętać, że suchy szampon nie zastąpi tradycyjnego mycia włosów, ale może zmniejszyć jego częstotliwość. A wiadomo, że częste mycie głowy wcale nie jest korzystne dla włosów. Dlatego preparat należy stosować przede wszystkim przed kolejnym myciem włosów zwykłym szamponem i wodą.

Suchy szampon działa natychmiastowo. Jest doskonały np. podczas długiej podróży, kiedy trudno o toaletę, o dostępie do prysznica nie wspominając. Dzięki niemu można wyglądać świeżo przez długi czas. Daje to także większe uczucie komfortu.

Suchy szampon to czyste włosy?

Co ciekawe suchy szampon można także stosować na czyste włosy. W jakim celu? Otóż doskonale nadaje objętości oraz ułatwia stylizację. Warto po niego sięgać, gdy np. głowę zmoczy deszcz bądź za oknem jest dość wilgotno. Preparat natychmiast uniesie fryzurę u nasady i nada jej widocznej objętości.

Co ciekawe, suchy szampon warto też stosować np. na zaplecione warkocze. Po co? Otóż wtedy będą się lepiej trzymały na swoim miejscu, nabiorą gładkości i nie rozpadną się przez długi czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ