Stylizacja i wizaż – poznaj ich tajniki na kursie lub w szkole jednorocznej!

0
758
Stylizacja i wizaż

Jeśli myślisz o zostaniu wizażystką, wybierz kształcenie w szkole jednorocznej lub zapisz się na krótszy kurs dla początkujących. Obie prezentowane formy edukacji to dobry start do kariery w wizażu. Dowiedz się czego nauczysz się podczas zajęć.

Stylizacja i wizaż to dziedzina łącząca modę i makijaż. Wizażystka/stylistka zajmuje się dobieraniem ubrań (fasonów, kolorów, rodzajów stylizacji) do sylwetki oraz makijażu i fryzury do typu urody i kształtu twarzy. Musi umieć profesjonalnie wykonywać makijaż na różne okazje, wiedzieć co jest modne w danym sezonie, a co ponadczasowe i uniwersalne oraz jak sprawić, by klientka wyglądała i czuła się dobrze w nowej odsłonie. Wizażystka powinna wiedzieć nie tylko w jaki sposób ubrać, umalować i uczesać klientkę, ale również jak sprawić, by w nowym wydaniu czuła się komfortowo – a to już nie lada wyzwanie.

Aby zostać wizażystką, można ukończyć szkołę wizażu, czyli jednoroczny kierunek lub kurs wizażu.

Kto sprawdzi się jako wizażystka?

Jeśli twój pomysł na siebie to wizażystka, to przed rozpoczęciem nauki zastanów się czy sprawdzisz się w tej roli i czy masz odpowiednie predyspozycje. Przyszła wizażystka powinna interesować się modą oraz znać najnowsze trendy w makijażu i kosmetyce. Jeśli od dawna ta dziedzina to twoja specjalność, być może jest to zawód właśnie dla ciebie. Predyspozycje i cechy, jakie powinna mieć wizażystka to przede wszystkim: komunikatywność, pozytywne usposobienie, cierpliwość, kreatywność i dbałość o detale. Najważniejsza w tym zawodzie jest umiejętność pracy z ludźmi i rozumienie ich potrzeb, w tym konstruktywna rozmowa. Niezwykle istotna jest także chęć zmiany czyjegoś życia na lepsze poprzez zmianę wizerunku.

Kierunek jednoroczny Wizażystka/stylistka

Nauka na tym kierunku trwa rok – zajęcia odbywają się w trybie zaocznym. Czesne to jedynie 169 zł miesięcznie. Po jego ukończeniu otrzymuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły.

Program nauczania obejmuje następujące zagadnienia: metody i techniki makijażu, wprowadzenie do stylizacji, zasady doboru stroju do potrzeb klienta, historia stylu, podstawy materiałoznawstwa kosmetycznego, podstawy psychologii, zasady komunikacji interpersonalnej, bezpieczeństwo i higiena w usługach osobistych, a także warsztaty budowania wizerunku. Uczestniczki biorą również udział w zajęciach praktycznych z wizażu i stylizacji.

Więcej na temat szkoły wizażu można znaleźć na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/wizazystka—stylistka.

Kurs wizażu

Naukę wizażu można również rozpocząć od kursu. Jest on przeznaczony dla osób początkujących, nieposiadających żadnego doświadczenia w wykonywaniu profesjonalnego makijażu. Trwa 28 godzin, tryb nauczania jest stacjonarny, a cały kurs kosztuje 499 zł. Po jego ukończeniu otrzymuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły.

Program kursu obejmuje zajęcia teoretyczne oraz ćwiczenia praktyczne – makijaż, dobór barw, diagnostyka cery, modelowanie i korygowanie kształtu twarzy. Uczestniczki uczą się jak wykonywać różne rodzaje makijażu – dzienny/biznesowy, wieczorowy, ślubny oraz francuski w wersji glow.

Szczegółowe informacje na temat kursu wizażu można znaleźć na stronie szkoły: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/kurs—wizaz-dla-poczatkujacych.

Po ukończeniu kursu lub kierunku jednorocznego wizażystka ma możliwość dalszego kształcenia – na przykład na pokrewnym kierunku Technik usług kosmetycznych. Po jego ukończeniu można kompleksowo dbać o wygląd klientek – dobierając im stroje, wykonując makijaż i dbając o paznokcie i cerę. Można również ukończyć kierunek trener personalny z elementami fitness i dbać o wygląd poprzez pracę z ciałem. Klientki na pewno docenią takie holistyczne podejście.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ