Samsung Q9F – 75-cali w jakości QLED

0
6223
Samsung Q9F – 75-cali w jakości QLED

Technologia QLED umożliwia wyświetlenie około miliarda kolorów. Gdy dodamy do tego ogromny, 75-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 4K i wyposażony w nowoczesne technologie poprawiające jakość obrazu, efekt może być naprawdę imponujący.

Flagowy model Samsung wyposażono w bezpośrednie podświetlenie matrycy i wielostrefowe wygaszanie. Jak twierdzi koreańska firma, zapewnia to jeszcze lepszy kontrast i czernie oraz doskonałą jakość obrazu. Samsung 75 cali ma technologię antyrefleksyjną Ultra Black Elite, która odpowiada ze eliminację odbić na matrycy.

Z kolei technologia HDR2000 umożliwia wyświetlanie szerszego zakresu jasności i kontrastów na ekranie. Technologia Quantum Dot (kropek kwantowych) odpowiada z kolei za wyświetlanie ponad miliarda odcieni barw z ich pełnym natężeniem.

Funkcjonalnym i niepsującym wystroju wnętrza rozwiązaniem jest One Invisible Connection. Telewizor łączymy z dodatkowym modułem One Connect za pomocą jednego, wtapiającego się w otoczenie kabla. Całą resztę przewodów – zasilanie, kabel telewizji kablowej czy okablowanie dodatkowych urządzeń – podłączamy do modułu One Connect, który można schować na przykład za szafką.

Samsung doszedł też do wniosku, że wielki czarny telewizor nie prezentuje się korzystnie na ścianie, i przygotował tryb Ambient Mode. Gdy zrobimy telefonem zdjęcia otoczenia i prześlemy je do telewizora Samsung 75 cali, ten, kiedy nie będzie działał, dostosuje się kolorystycznie do otoczenia i spróbuje „zniknąć” z pokoju. Ale tryb Ambient to również możliwość prezentowania na wyłączonym telewizorze aktualnych wiadomości, informacji o korkach czy pogodzie. W trybie tym możemy też wyświetlać na telewizorze Samsung 75 cali zdjęcia z biblioteki naszego smartfona.

Co ciekawe, kropki kwantowe zastosowane przez Samsunga mają działać bardzo długo. Są wykonane z materiałów nieorganicznych, a to oznacza, że ryzyko ich wypalenia się jest zminimalizowane, a jakość obrazu ma pozostać wysoka przez długi czas.

Telewizor Samsung 75 cali można przytwierdzić do ściany za pomocą wieszaka No-Gap. Dzięki niemu urządzenie będzie przylegało równo do ściany, wpasowując się dobrze w wystrój pokoju. Dla tych, którzy wolą umieścić telewizor na stojaku, do wyboru są dwa eleganckie rozwiązania dodatkowe – metalowy stojak Tower oraz trójnożny stojak Studio.

Pilot One Remote umożliwia nie tylko sterowanie samym telewizorem, ale – jak wskazuje nazwa – także dodatkowymi urządzeniami, w tym odbiornikami kablowymi, odtwarzaczami Blu-ray czy konsolami do gier.

Oczywiście telewizor Samsung 75 cali to również telewizor typu smart. Oznacza to, że możemy na nim instalować i użytkować specjalne aplikacje, ale także – to nowość – że pełni on funkcję centrum dowodzenia dla inteligentnych urządzeń zgromadzonych w naszym domu. Jeśli mamy nowoczesną pralkę, to po podpięciu jej do sieci Wi-Fi i skojarzeniu z telewizorem możemy otrzymać powiadomienia na ekranie o zakończonym praniu. Oczywiście telewizor łączy się też świetnie ze smartfonami Samsunga, które mogą nim sterować, ale też udostępniają mu zdjęcia czy powiadomienia z kalendarza, które możemy zobaczyć na ekranie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ