Co na prezent dla miłośnika survivalu? Podpowiadamy!

0
277
Co na prezent dla miłośnika survivalu

Survival, czyli sztuka przetrwania, to dziedzina, która interesuje coraz większą rzeszę osób. Chętnie bowiem eksplorujemy nieznane zakątki, szukamy przygód i przede wszystkim wytchnienia od miejskiej dżungli. Wśród nas jest też wielu zapalonych miłośników survivalu, którzy wolne chwile chętniej spędzają w lesie czy ponad namiotem niż na wakacjach all inclusive. Dziś podpowiadamy, co wybrać na prezent dla survivalowca.

Czysta woda to podstawa!

Bez wody człowiek jest w stanie przeżyć znacznie krócej niż bez jedzenia. Osoby, które chętnie wybierają się na wyprawy w nieznane miejsca, do tego samotnie, muszą być odpowiednio przygotowane. Dla miłośników tego typu atrakcji warto poszukać praktycznych produktów, takich jak tabletki do uzdatniania wody, które dostępne są w sklepie Karaluch.com.pl.

Tabletki do uzdatniania wody zajmują niewiele miejsca, a potrafią nawet uratować życie! W tej prawdziwej dżungli, w miejscach nieznanych, nie tylko wtedy, gdy człowiek się zgubi, może pojawić się problem z wodą pitną. Tym bardziej w sytuacji, kiedy poza miastem spędza się długi czas, kolejne dni, a zapasy wody się skończyły. Specjalne tabletki do uzdatniania wody pozwalają na przefiltrowanie i oczyszczenie wody pochodzącej z nieznanego źródła. Wystarczy pobrać wodę np. z jeziora, rzeki, a nawet z kałuży, dodać do niej jedną lub dwie specjalnego tabletki, by w ciągu kilkudziesięciu minut uzyskać wodę nadającą się do picia oraz mycia warzyw czy owoców.

Co więcej, o takim produkcie warto pomyśleć nie tylko wtedy, gdy kompletujemy prezent dla miłośnika survivalu. Przyda się on pod ręką każdemu, kto wybiera się na wycieczkę, w długą trasę i chce być przygotowany na rozmaite okoliczności.

Kompas guzikowy – gdy cenisz sobie oszczędność miejsca

Miłośnik survivalu zapewne ma już w swoim wyposażeniu klasyczny kompas. Dzięki niemu można sobie poradzić z dotarciem do celu, niemalże dowolnego. To również doskonała pomoc na wypadek zgubienia się w nieznanym terenie.

Jeśli jednak szukamy sprawdzonego i praktycznego podarunku dla survivalowca, nie rezygnujmy z kategorii kompasów. Zamiast tradycyjnych poszukajmy jednak tych miniaturowych, czyli wersji guzikowych. Zajmują bardzo niewiele miejsca, a spełniają te same funkcje, co klasyczny, duży kompas. Można również poszukać modelu połączonego z karabińczykiem, aby przypiąć go do plecaka lub do paska spodni. Jeszcze inna opcja to kompas z dodatkowymi funkcjami, np. gwizdkiem, termometrem i szkłem powiększającym.

Zawsze w kontakcie

Miłośnik samotnych podróży w nieznane potrzebuje wielu rzeczy, w tym energii elektrycznej, a także kontaktu ze światem zewnętrznym. Pasjonata doceni zatem radio na korbkę, dzięki któremu nie tylko wysłucha wiadomości lub ważnych komunikatów, ale i podładuje telefon bądź inne urządzenie wymagające do pracy energii elektrycznej.

Sztuka przetrwania to coś, co powinien poznać każdy z nas. Wymienione produkty to tylko część z propozycji przedmiotów, które sprawdzą się na prezent dla miłośnika survivalu, ale i dla każdego, kto chce być przygotowany na sytuacje awaryjne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ